VII Halowy turniej petanque o Puchar PFP

Dodano 2017-04-05 14:40:18 W dniu 1 kwietnia 2017 roku w Boszkowie odbył się halowy turniej petanque o Puchar PFP.

Na zawodach rozgrywanych w Ośrodku rekreacji konnej "Kalumet" pojawiło się blisko 120 zawodniczek i zawodników reprezentujących Warszawę, Łódż, Białystok. Gorzów, Wrocław, Gdańsk, Chojnice, Dzieżoniów, Jedlinę, Boguszów Gorce, Śrem, Mieczów, Górę Śląską, Gostyń, Osieczne. Nie zabrakło również reprezentantów Klubu Petanue Leszczynko. Startujące drużyny miały do rozegrania 7 rund z limitem czasu 60 minut na rundę.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem turnieju Prezes Klubu Petanuqe Leszczynko Romuald Ratajczak poprosił zawodników o uczczenie minutą ciszy pamięć zmarłego w połowie grudnia 2016 zawodnika tego klubu Jeana Cloude Salou. Zmarły był nauczycielem oraz współtwórcą krajowych sukcesów zawodników leszczyńskiego klubu.

Po ponad 8 godzin rywalizacji w zawodach najlepiej spisała się drużyna złożona z zawodników z Jedliny oraz Dzierżoniowa w składzie:

- Jerzy Siara, Maciej Rymarz oraz Dawid Fabisiak

Drugie miejsce zajęła drużyna z Klubu Petanue Leszczynko w składzie - Kinga Cieślawska, Rafał Grzelczak, która została wzmocniona zawodnikiem ze Śremu Mateuszem Wojną. Najniższe miejsce na podium zajęli zawodnicy T.S Liskowiak Rafał Kaczmarek, Konrad Broniecki i Tomasz Grzelak. Wszystkie wymienione ekipy zwyciężyły w sześciu pojedynkach, o kolejności decydowały małe punkty.

Zwycięzcy dostali okazały Puchar PFP, ponadto, drużyny stojące na podium otrzymały pamiątkowe puchary a zawodnicy medale. Wręczono im także nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora turnieju oraz sponsora imprezy prezesa firmy"Elsett" S.A. Ernesta Schmidta.

Sędzią głównym zawodów był Marek Maćkowiak ze Śremu, sędzią pomocniczym Ryszard Kowalski z Dzierżoniowa.

Tradycyjnie na zakończenie zawodów odbyło się losowanie wielu cennych nagród wśród wszystkich uczestników zawodów.