Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 21 kwietnia 2021

Uwaga! Fałszywy rachmistrz!

Zdjęcie, Uwaga! Fałszywy rachmistrz!

Na terenie Leszna pojawił się oszust podający się za rachmistrza spisowego. Przypominamy, że na razie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań prowadzony jest wyłącznie przez Internet i specjalną infolinię. Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę dopiero w maju. Osoby, które teraz się za takich rachmistrzów podają to oszuści, a o ich wizytach najlepiej natychmiast powiadomić policję.

Fałszywy rachmistrz pojawił się w Lesznie wczoraj, 20 kwietnia. „Na ankietę spisową” próbował nabrać 2 Mieszkanki Leszna. Kobiety na szczęście były bardzo czujne i dobrze poinformowane i nie wpuściły mężczyzny do mieszkania. Zadzwoniły natomiast do Gminnego Biura Spisowego w Lesznie, aby powiadomić o zaistniałej sytuacji. Urząd Miasta Leszna z kolei przekazał informację leszczyńskiej policji.

Ani na terenie Leszna, ani nigdzie na terenie Polski, nie pracują jeszcze rachmistrzowie spisowi – mówi Maciej Dziamski, Sekretarz Miasta Leszna i Kierownik Gminnego Biura Spisowego w Lesznie. - Proszę, aby wszelkie próby wyłudzenia danych, czy wejścia do mieszkania, domu, pod pretekstem dokonania spisu, zgłaszać na policję. Nie dajmy się zwieść oszustom!

Przypominamy, że na razie spis odbywa się wyłącznie w formie samospisu przez stronę www.spis.gov.pl lub przez infolinię działającą pod numerem 22 279 99 99.
Od 4 maja, gdy rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę w terenie, ich tożsamość i upoważnienie będzie można potwierdzić w specjalnej zakładce na stronie www.spis.gov.pl lub w Gminnym Biurze Spisowym. Do biura można też dzwonić w przypadku pytań czy wątpliwości: 65 529 81 68 lub 65 529 81 69.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-04-21 08:50:09
0 Koszyk