Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 23 listopada 2021

To ma być przede wszystkim spotkanie

Figurka aniołka trzymającego serce na tle kolorowych światełek

Od kilku tygodni trwają przygotowania do miejskiej Wigilii dla samotnych i bezdomnych. W jej organizację zaangażowane są nie tylko miejskie służby, ale także leszczyńscy przedsiębiorcy, restauratorzy, wolontariusze, młodzież. Każda pomoc jest mile widziana i dla każdego znajdzie się zadanie do wykonania. Nadal można się zgłaszać.

Miasto organizuje Wigilię dla samotnych i bezdomnych na leszczyńskim Rynku. Spotkanie zaplanowano na 24 grudnia, na godz. 14.

Obserwujemy sytuację epidemiczną w kraju i dostosujemy formułę spotkania do obowiązujących wytycznych. Wierzymy jednak, że uda nam się spotkać z osobami potrzebującymi, poczęstować je wigilijnymi potrawami, a przede wszystkim ofiarować życzliwość i odrobinę świątecznego nastroju – mówi Krzysztof Okoński, kierownik Noclegowni dla bezdomnych mężczyzn w Lesznie, który jest koordynatorem działań. – Dlatego oprócz jedzenia, planujemy również śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem. Myślę, że takie gesty są równie cenne i potrzebne, co świąteczny posiłek.

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w organizację leszczyńskiej Wigilii dla samotnych i bezdomnych, prosimy o kontakt z Krzysztofem Okońskim, pod numerem telefonu 65 537 50 95 lub z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Lesznie (tel. 65 529 81 75, e-mail mopr@leszno.pl).

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-11-23 11:08:13
0 Koszyk