Święto niepodległości z rakietą w ręce

Dodano 2021-11-10 14:27:58 W najbliższy, dla niektórych przedłużony weekend, Leszno stanie się stolicą amatorskiego tenisa w Polsce. To właśnie wtedy odbędzie się turniej w ramach Polskiej Ligi Tenisa.

W najbliższy czwartek Polska świętować będzie 103. Rocznicę odzyskania niepodległości. Każdy w tym dniu świętuje na swój sposób, można upamiętnić ten dzień na korcie tenisowym. Ubrać się w biało-czerwone barwy i aktywnie cieszyć się z tego, że w listopadzie 1918 roku Rzeczpospolita wróciła na mapy świata.

Polska Liga Tenisa powstała w 2019 roku w Rzeszowie w celu integracji społeczności tenisowej na poziomie amatorskim. Obecnie zrzesza ponad dziesięć tysięcy aktywnych graczy, którzy wykupili licencję. Co tydzień organizowane są rozgrywki na terenie całego kraju.

11. Listopada po raz kolejny turniej tej federacji zawita do Leszna, a gospodarzem będzie Leszno Tenis Klub. Kto może w nim zagrać? Niemal każdy kto nigdy nie grał zawodniczo, a także nie jest trenerem lub instruktorem tenisa ziemnego. To właśnie dla takich ludzi powstała 2. Liga. W tej kategorii można zagrać z ludźmi z całej Polski na swoim poziomie umiejętności. Oprócz tej najpopularniejszej grupy swoje 5 minut będą także mieli nieco starsi gracze. W ramach PLT 45+ mogą zmierzyć się ze sobą amatorzy, którzy skończyli 45 lat. Warunkiem uczestnictwa w obu turniejach jest jednak zakup licencji i opłacenie wpisowego.

 

autor: Michał Buczek