Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 13 marca 2018

Święto miasta w tanecznym rytmie i z humorem (wideo)

Zdjęcie, Święto miasta w tanecznym rytmie i z humorem (wideo)

Trzy dni koncertów, występów kabaretów i imprez skierowanych do najmłodszych. Tak w wielkim skrócie będą wyglądały Dni Leszna zaplanowane na weekend pomiędzy 18 a 20 maja.

W skrócie

– Dni Leszna zainauguruje Dawid Kwiatkowski, gwiazda młodego pokolenia. Później na scenie wystąpi Lou Bega i topowy zespół lat 80-tych, Alphaville – zapowiada Maciej Mizgalski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Bilety będzie można kupić już od najbliższego poniedziałku (19.03) w Informacji Turystycznej i kasie MOK. Będą w cenie 5 złotych. Od 1 maja cena wzrośnie do 10 złotych. Równolegle prowadzona będzie sprzedaż online w cenie 15 złotych. – To impreza głównie dla mieszkańców Leszna i dlatego cena dla miejscowych jest niższa – tłumaczy Maciej Mizgalski..

W kolejne dni imprezy przeniosą się na  Rynek. W sobotę wspólną zabawę  rozpoczną Rynki Śniadaniowe (od godz.10.00), a od godz. 14.00 będziemy bawić się na imprezie przygotowanej przez Polski Związek Łowiecki w Lesznie. Atrakcją dla smakoszy będą potrawy przygotowane przez firmę „Konarczak” z Pogorzeli. Dzień zwieńczy „Pierwsza leszczyńska bitwa na hity” pod hasłem: O Polskie przeboje kontra hity disco-polo. Zaskakujący pojedynek rozpocznie się o godz. 20.00. Na niedzielę zaplanowano blok programowy, w którym zaprezentują się zespoły artystyczne z placówek kulturalnych i oświatowych z Leszna i powiatu oraz Miejskiego Ośrodka Kultury. Trzydniowe święto miasta zamknie rozpoczynający się o godz. 19.00 „Kabareton”, podczas którego skecze zaprezentuje kabaret Weźrzesz oraz niekwestionowana gwiazda sceny kabaretowej  czyli Kabaret Młodych Panów.


Autor: ds

 

Szczegółowy program tegorocznych DNI LESZNA

PIĄTEK 18 MAJA – STADION IM. ALFREDA SMOCZYKA – „KONCERT GWIAZD”

Rozpoczęcie imprezy o godz. 19.00

 • godz. 19.00 - Laureaci Konkursu Talentów „ROZWIŃ SKRZYDŁA `2017”,
 • ok. godz. 19.15 - Koncert DAWIDA KWIATKOWSKIEGO, wokalisty młodego pokolenia, bożyszcza nastolatek, znanego z takich przebojów jak: „Droga”, „Nie zmienisz mnie”, „Nie mów nie”,
 • ok. godz. 20.30 - Koncert LOU BEGA – artysty światowej sławy, śpiewającego w latynoamerykańskim rytmie mambo, światową popularność w 1999 roku przyniósł mu album „A Little Bit of Mambo” z przebojem „Mambo No 5”, a także późniejsze hity: „ I Got a Girl”, „Angelina cha cha cha”,
 • ok. godz. 22.00 - niekwestionowana gwiazda, topowy zespół lat 80-tych „ALPHAVILLE” nawiązujący do trendów muzycznych new romantic i rocka elektronicznego. Najważniejsze przeboje zespołu to: „Forever Young”, „Big in Japan”,  „Sounds Like a Melody”.

SOBOTA 19 MAJA – RYNEK

Rozpoczęcie imprezy od godz. 10.00

 • godz. 10:00 –  Rynki Śniadaniowe,
 • godz. 14:00 – program przygotowany przez Polski Związek Łowiecki w Lesznie z okazji 95 – lecia istnienia, a w nim: koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu PZŁ pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka, koncert sygnałów myśliwskich zaprezentowanych przez Sygnalistów Okręgowej Rady Łowieckiej w Lesznie, prezentacja ras psów myśliwskich i ptaków łowczych. Atrakcją dla smakoszy będą potrawy przygotowane przez Firmę „Konarczak” z Pogorzeli -  „Kocioł obfitości” czyli zupa gulaszowa na bazie dziczyzny a także bigos myśliwski. Smakołyki te będzie można za darmo skosztować już od godz. 14.15. Ustawiony też zostanie namiot edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży, w którym „Leszczyńskie Diany” będą wręczały gadżety łowieckie i sprzedawały książki edukacyjne.
 • ok. godz. 16.30 - zaprosimy na Biesiadę Muzyczną w  wykonaniu zespołów znanych z lokalnej sceny muzycznej,
 • godz. 20.00 – „I LESZCZYŃSKA BITWA NA HITY” pod hasłem „OPolskie przeboje kontra hity Disco Polo”, czyli moc atrakcji z muzyką w tle, konkursami i nagrodami dla publiczności.

NIEDZIELA 20 MAJA – RYNEK

Rozpoczęcie imprezy od godz. 14.00

 • godz. 14.00 - Blok programowy w którym zaprezentują się zespoły artystyczne placówek kulturalnych i oświatowych z Leszna i powiatu oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie,
 • godz. 19.00 KABARETON
  • godz. 19.00 – Kabaret „WEŹRZESZ”,
  • godz. 20.00 –  „KABARET MŁODYCH PANÓW”
Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-03-13 15:23:36
0 Koszyk