Świetny występ w Lublinie

Dodano 2022-10-14 08:08:47 Zawodnicy UKS Achilles Leszno rewelacyjnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lublinie. Amelia Tyczyńska wywalczyła srebrny medal w biegu na 1000 m z przeszkodami. Nie zawiedli także pozostali zawodnicy.

Amelia Tyczyńskiej zdobyła srebrny medal w biegu na 1000m z przeszkodami wynikiem - 3,11,01s! Amelia walczyła nie tylko z rywalkami, ale również z przeziębieniem, które dopadło ją tuż przed mistrzostwami, ale podołała wyzwaniu. Nie bała się poprowadzić biegu. Zdołała ją wyprzedzić jedynie główna pretendentka do złotego medalu - Michalina Thamm.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również Julia Zimmer, która w rzucie młotem wywalczyła VII miejsce - 45,18m. We wrześniu mija rok jak Julia rozpoczęła swoją sportową przygodę z lekkoatletyką i gdyby ktoś wtedy powiedział, że po roku treningu będzie w ścisłym finale najlepszych młodziczek w kraju - mało kto by w to uwierzył. Wielkie brawa!

Również na duże słowa uznania zasłużył trzeci nas reprezentant: Tomasz Janiak. Ja Julia - debiutował na imprezie rangi mistrzowskiej i podołał zadaniu. Na dystansie 2000m ustanowił wartościowy rekord życiowy - 6,22,36s co pozwoliło mu zająć 22 miejsce, a jechał na mistrzostwa będąc 31 zawodnikiem w rankingu.