Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 15 października 2019

Stoją na straży jakości edukacji

Zdjęcie, Stoją na straży jakości edukacji

58 dyrektorów i nauczycieli leszczyńskich szkół i przedszkoli otrzymało nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek w ratuszu. Prezydent Łukasz Borowiak podkreślił zaangażowanie samorządu w oświatę, co wyraża się m.in. inwestycjami.

Prawie 190 milionów złotych w roku 2019 przeznaczymy na oświatę w naszym mieście. Wśród kluczowych inwestycji jest wybudowanie tak naprawdę nowej siedziby dla Szkoły Podstawowej numer 3 z salą gimnastyczną. Mam nadzieję, że w czerwcu roku 2020 inwestycja zostanie zakończona. Kolejne zadanie przed nami to termomodernizacja Zespołu Szkół numer 4.

Prezydent podkreślił, że jeśli chodzi o podwyżki dla nauczycieli, pieniędzy na ten cel nie zabraknie.

Dziękuję państwu, bo nowy rok szkolny to zmiany w systemie oświaty, razem musieliśmy stanąć na wysokości zadania pod kątem podwójnego rocznika. Dziękuję za współpracę z miastem i rozwiązywanie bieżących problemów.

W imieniu nauczycieli głos zabrał Ireneusz Matłoka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12.

Dziękujemy za zaufanie i wyróżnienie. Na tej sali są ludzie, którzy tworzą jakość leszczyńskiej edukacji. W naszej pracy zaangażowanie jest duże i wysiłek wielki. To, że nasza praca jest właściwie oceniana i doceniona to przeważnie dzieje się wtedy, gdy uczniowie nabierają życiowego doświadczenia. Zawsze będziemy pokładać nadzieję w tych, którzy wiedzą, że nauka jest to stawianie czoła temu co trudne.

Prezydent Łukasz Borowiak, wiceprezydent Piotr Jóźwiak, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Malepszy oraz Krystian Maćkowiak, przewodniczący Komisji Edukacji w Radzie Miejskiej wręczyli dyrektorom i nauczycielom nagrody finansowe.

Miłym akcentem uroczystości było uhonorowanie nagrodą jubileuszową Ewy Kaźmierczak, zastępcy naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

 

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-10-17 09:12:33
0 Koszyk