Graficzny nagłówek podstrony

Stacja Biznes. Strefa kreatywna

Zdjęcie, Stacja Biznes. Strefa kreatywna

Stacja Biznes. Strefa kreatywna
Leszno, Metziga 1

„Wyposażona, przyjazna, dostępna dla każdego wprost z ulicy przestrzeń w samym centrum Leszna. Udostępniona dzięki Prezydentowi Miasta Leszna mieszkańcom, przede wszystkim ludziom aktywnym i przedsiębiorczym. By mogli spotykać się, wymieniać doświadczeniami, pracować i współpracować. To tutaj powstają i są realizowane pomysły, dzięki którym tradycyjny biznes Starówki i młodzi ludzie znajdą wspólny język. Stacja biznes to takie "centrum przesiadkowe", gdzie przychodząc ze swoim doświadczeniem, można zostać skierowanym na nowe tory i rozwijać się dalej. To jedyne takie miejsce w Lesznie, gdzie walutą za udostępnienie go jest chęć podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.”

"Stacja biznes. Strefa kreatywna" to miejsce wspierające proces rewitalizacji, prowadzone przez Wydział Promocji i Rozwoju. To przestrzeń w centrum miasta, która służy animowaniu społeczności, przedsiębiorców i osób przedsiębiorczych, organizacji spotkań, praktycznych warsztatów. O różnorodnej tematyce. Wszystkie BEZPŁATNIE!

Wśród cyklicznych wydarzeń odbywających się w Stacji Biznes wymienić można:

  • Business Speed Networking”- spotkania networkingowe dla lokalnych przedsiębiorców, pozwalające nawiązać wartościowe kontakty biznesowe,
  • English Business Cafe - bezpłatne konwersacje po angielsku,
  • liczne bezpłatne warsztaty RODO,
  • bezpłatne porady prawne świadczone przez leszczyńskich prawników,
  • szkolenia podatkowe i pokrewne współorganizowane wraz z ekspertami z Urzędu Skarbowego w Lesznie,
  • szkolenia z pozyskiwania funduszy unijnych.

Poza tym w Stacji Biznes odbywają się wydarzenia skierowane do różnych odbiorców, jak np. warsztaty pieczenia pierników, ferie z językiem angielskim dla dzieci, wymiana odzieży „Ciuch za Ciuch”, „Dzień Kobiet w Stacji Biznes”, warsztaty z pierwszej pomocy „reakcja społeczeństwa ratuje życie”, spotkania dla młodych rodziców.

Z racji dostepności dla mieszkańców, Stacja Biznes pełni też ważną funkcję rewitalizacyjną - prowadzony jest tu Infopunkt rewitalizacji oraz szereg spotkań i warsztatów - konsultacyjnych, organizacyjnych itp.

W „Stacji” odbywają się również spotkania robocze grupy „Nowe Stare Miasto” zrzeszające handlowców prowadzących działalność na obszarze rewitalizacji oraz cykliczne spotkania Komitetu Rewitalizacji miasta Leszna.

Stacja Biznes to też jedyne miejsce w Lesznie świadczące bezpłatną usługę co-workingu. Każdy kto wykonuje wolny zawód lub jeśli ma firmę, ale bez siedziby, może przyjść popracować w przestrzeni, która jest odpowiednio wyposażona - w dostęp do Internetu, rzutnika itp. Jest to też miejsce, w którym można umówić się na spotkanie z kontrahentami.

Więcej informacji o Stacji Biznes oraz o wydarzeniach w niej organizowanych znajduje się na: www.stacjabiznes.leszno.pl oraz na fanpage'u na Facebooku: www.facebook.com/StacjaBiznes 

 

 

Opublikował: Martyna Włudarczyk kontakt: mwludarczyk@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk