Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 28 lipca 2021

Sprayem po ratuszu

Wandale wykonali napis tuz przy wejściu głównym do ratusza

Dziś w nocy (28 lipca 2021 r.) na wschodniej pierzei ratusza, tuż przy głównym wejściu do budynku, wandale wykonali sprayem napis.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu. Miało ono miejsce o godz. 2.02, w czasie, gdy Strażnik Miejski pełniący dyżur w miejskim centrum monitoringu interweniował na policji w sprawie innego zdarzenia, które miało miejsce w drugiej części Rynku. Wandale byli zamaskowani, mieli gotowy szablon z napisem, a cała „akcja” nie trwała dłużej niż kilkadziesiąt sekund.

Sprawa dewastacji została już zgłoszona na policję. Zarówno jej funkcjonariusze, jak i Strażnicy Miejscy przeglądają w tej chwili pozostałe nagrania z monitoringu, aby jak najszybciej ustalić sprawców tego bezsensownego aktu wandalizmu.

Brak mi słów, aby skomentować to zdarzenie – mówi Prezydent Miasta Leszna. – Nie rozumiem pobudek osób, które decydują się niszczyć zabytki. Uważam, że są bardziej cywilizowane, a przede wszystkim skuteczniejsze sposoby, aby zwrócić uwagę na ważne dla nas wszystkich kwestie.

Na ten moment, oprócz czynności prowadzonych przez służby mundurowe, pracownicy Urzędu Miasta Leszna kontaktują się z wykonawcą remontu ratusza, firmą Orlikon, aby omówić możliwości usunięcia napisu, a także z firmą ubezpieczeniową, celem zgłoszenia szkody.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-07-28 11:50:29
0 Koszyk