Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 27 kwietnia 2017

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Zdjęcie, Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

W ramach cyklu regionalnych spotkań Rzecznika Praw Obywatelskich – dr. Adama Bodnara - w leszczyńskim Ratuszu odbyła się konferencja, na której zaprezentowano model wsparcia osób starszych w środowisku zamieszkania. Na spotkaniu obecni byli zastępcy prezydenta: Adam Mytych i dr Piotr Jóźwiak, przedstawiciele gmin powiatu leszczyńskiego, gmin ościennych i organizacje pozarządowe działające na rzecz seniorów.

Model wsparcia – prezentowany przez dyr. Barbarę Imiołczyk z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich – to propozycja konkretnych rozwiązań, które można wdrażać w celu poprawy jakości życia seniorów.  Przygotowana przez ekspertów Rzecznika Praw Obywatelskich publikacja  „System wsparcia osób starszych w środowisku zamieszkania” zawiera rozwiązania, które z powodzeniem można wdrażać w środowiskach lokalnych. „Chodzi o to, by stworzyć taką listę działań, które w kilku różnych obszarach mogą zostać podjęte wobec seniorów. To pewne wskazówki i pomysły, które mają inspirować lokalne władze do podejmowania własnych ciekawych inicjatyw.” – podkreślał Adam Bodnar.

            W ślad za spotkaniem w Ratuszu, Rzecznik Praw Obywatelskich spotkał się w MOK-u z lokalną społecznością. Spotkanie miało charakter debaty, gdzie obecni na nim mieszkańcy zadawali pytania dotyczące m.in. problemów osób z niepełnosprawnością, relacji z samorządem, praw seniorów, dostępności do służby zdrowia.

 Publikacja „System wsparcia osób starszych w środowisku zamieszkania”  dostępna pod adresem: www.rpo.gov.pl

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk