Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 27 października 2020

Spis Rolny bez odwiedzin rachmistrzów

Zdjęcie, Spis Rolny bez odwiedzin rachmistrzów

Decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r. rachmistrzowie spisowi (terenowi) będą przeprowadzać w gospodarstwach rolnych wyłącznie wywiady telefoniczne od 1 października do odwołania. Powodem podjętej decyzji jest wysoki poziom zachorowań, spowodowanych pandemią COVID-19.

W tej sytuacji podstawowymi formami udziału w obowiązkowym spisie rolnym jest samospis przez internet i wywiad telefoniczny. 

Rolnicy posiadający dostęp do komputera (ale może być też smartfon lub tablet) z dostępem do internetu powinni wybrać metodę samospisu przez internet, która posiada szereg zalet: użytkownik gospodarstwa rolnego może wziąć udział w badaniu w wygodnym dla siebie momencie (wcześnie rano, w przerwie na kawę lub nawet w nocy), można przerwać wypełnianie formularza i wrócić do niego w ciągu 14 dni, można cofnąć się do pytań, na które już odpowiedzieliśmy i poprawić dane, jeśli mamy wątpliwości lub pamięć nas zawodzi. Możemy dopytać domowników lub współpracowników bez presji czasu (jeśli aplikacja wykryje brak aktywności to po 30 minutach po prostu nas wyloguje zapisując udzielone już odpowiedzi). Pytania opatrzone są wyjaśnieniami, definicjami i dodatkowymi informacjami, np. stanu na jaki dzień lub jakiego okresu dotyczą. Dane przesyłane są bezpośrednio na serwer, a więc zupełnie bezpieczne. Samospisu przez internet można dokonać do 30 listopada br.

Więcej informacji znajdziesz na: https://leszno.pl/Powszechny_Spis_Rolny_2020_-_jak_sie_spisac.html 

W załączeniu  komunikat Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r.

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk