Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 05 kwietnia 2017

Są pieniądze na Park Kościuszki

Zdjęcie, Są pieniądze na Park Kościuszki

W tym roku rozpocznie się modernizacja Parku Kościuszki w Lesznie. Prezydent Łukasz Borowiak przekonał do tego pomysłu radnych.

Przypomnijmy, że o pieniądze na odnowienie parku prezydent zabiegał już podczas głosowania nad budżetem miasta na rok 2017. Wtedy jednak radni PO, Lewicy i niezależni nie poparli tego projektu. Tłumaczyli, że najpierw trzeba przede wszystkim dokończyć rewitalizację Parku 1000-lecia, która trwa już kilka lat, a potem zaczynać pracę w kolejnym parku.

 Teraz jednak w budżecie miasta pojawiła się kwota 490.000 zł, które prezydent chciał wykorzystać właśnie na Park Kościuszki. Jego modernizację zapowiedział już na początku swojej kadencji. Tym razem radni dali się przekonać i przekazali pieniądze na ten cel. Ponieważ wcześniej w budżecie na park Kościuszki było już zarezerwowane 350.000 zł, po czwartkowej decyzji radnych kwota zwiększyła się do 840.000 zł.

Koncepcja modernizacji parku jest już gotowa. Przygotował ją architekt Wojciech Kurzawa, ale zanim prace się rozpoczną, radni chcą się jeszcze raz nad nią pochylić. Mają wątpliwości co do niektórych zaproponowanych rozwiązań, m.in. dotyczących przebudowy stawów. Dlatego w sprawie parku odbędzie się posiedzenie Komisji Rozwoju i Infrastruktury Miejskiej.                       

Autor: lm

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-04-05 08:20:49
0 Koszyk