Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 06 kwietnia 2017

SP 7 będzie miało zadaszoną halę (zdjęcia)

Zdjęcie, SP 7 będzie miało zadaszoną halę (zdjęcia)

Dziś, 6 kwietnia 2017r, podpisano porozumienie w sprawie budowy hali piłkarskiej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Lesznie. Dokument sygnowali Prezydent Miasta Leszna, Łukasz Borowiak, Dyrektor SP 7, Beata Mrosek i Piotr Reiss, właściciel akademii piłkarskiej.

Akademia Piłkarska Reissa zwróciła się do Miasta Leszna z propozycją budowy hali pneumatycznej do piłki nożnej w dniu 5 marca. Niespełna miesiąc później porozumienie jest podpisane i inwestor może rozpoczynać konkretne działania zmierzające do budowy obiektu. - Bez względu na warunki pogodowe, w Lesznie jest dobry klimat do rozwoju sportu żartował Prezydent Borowiak. Piotr Reiss komplementował szybkie działanie miejskich służb, ich otwartość i współpracę.

Akademia Reissa wykorzysta istniejące już przy SP 7 boisko ze sztuczną murawą. To wkład miasta w projekt. Ze swojej strony, prywatny partner ma wykonać projekt hali i ją wybudować. Pneumatyczny „balon”, z ogrzewaniem i oświetleniem będzie demontowalny. Koszt inwestycji szacuje się na 350.000 – 500.000 zł. Koszty eksploatacji będą ponoszone proporcjonalnie przez użytkowników hali. W godzinach przedpołudniowych i wczesno popołudniowych ma ona służyć uczniom SP7, zwłaszcza z klas piłkarskich, a w godzinach późniejszych innym klubom piłkarskim.

 

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-04-06 15:02:44
0 Koszyk