Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 01 września 2020

Rok szkolny zainaugurowany (zdjęcia)

inauguracja roku szkolnego SP3

Miejską inaugurację roku szkolnego 2020/2021 w Lesznie zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie, która w minionych miesiącach przeszła gruntowną modernizację i rozbudowę.

Budynek szkoły został odrestaurowany z zewnątrz i zmodernizowany wewnątrz. Obok niego wybudowano salę sportową. Oba budynki scalił łącznik posiadający również sale dydaktyczne. Była to niewątpliwie jedna z większych inwestycji zrealizowanych w leszczyńskiej oświacie, w całości sfinansowana z budżetu miasta. Same prace budowlane kosztowały ponad 18 mln zł. Wkrótce do szkoły dotrze jeszcze nowe wyposażenie.

Podczas inauguracyjnej uroczystości prezydent Leszna Łukasz Borowiak podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej inwestycji - projektantom, wykonawcom, pełniącym nadzór budowlany, a także pracownikom Urzędu Miasta Leszna. Swoje wystąpienie zakończył słowami:


- Niech połączenie starego z nowym będzie dla wszystkich uczących się i pracujących w Szkole Podstawowej nr 3, a także odwiedzających ten obiekt, lekcją i inspiracją. Dziękuję i życzę tym zacnym murom wielu kolejnych szczęśliwych lat.

Opublikował: Paulina Janowicz kontakt: pjanowicz@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-09-01 14:26:47
0 Koszyk