Przyjacielskie bule

Dodano 2023-06-12 12:33:12 W dniu 11 czerwca br. na bulodromie "Linum" przy ul. Holenderskej w Lesznie, rozegrano VIII Turniej Przyjaciół Petanque im. Tadeusza Sosińskiego. W turnieju wzięły udział 33 dwuosobowe zespoły reprezentujące czołowe kluby naszego kraju, zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque.

Po trwającym ponad 7 godzin turnieju pierwsze miejsce bezapelacyjnie wywalczyła drużyna Sokoła Wrocław w składzie: Kamil Ladaczek, Marek Bąba. Wrocławianie zwyciężyli we wszystkich swoich siedmiu pojedynkach. II miejsce na podium wywalczyła także ekipa Klubu Sokoła Wrocław reprezentowana przez Tomasza Grzelaka i Łukasza Antczaka. III miejsce zdobył dublet w składzie Ryszard Kowalski (Dzierżoniów), Marek Maćkowiak (Śrem). Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary oraz medale, które wręczali żona Tadeusza Sosinskiego - Zofia oraz brat Zenon. Najlepszy dublet gospodarzy (Henryk Łuczak, Romuald Ratajczak) wywalczył dobre 13 miejsce.

Turniej przebiegał w sportowej rywalizacji, zawodnicy reprezentowali wysoki poziom gry w petanque. Duże zainteresowanie zawodami, dobra atmosfera wśród grających zawodników, sprawna organizacja turnieju powodują, że zawody będą kontynuowane w przeszłym roku.

Organizatorem zawodów był Klub Petanque Leszczynko oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zielone Światło".

Nadesłał: Romuald Ratajczak