Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 19 listopada 2020

Program naukowy "Być jak Ignacy"

Zdjęcie, Program naukowy

Klasa 3 a zwana dalej „Agentami z Piątki” ze Szkoły Podstawowej nr  5 w Lesznie dołączyła do V edycji programu naukowego „ Być jak Ignacy”, który jest organizowany przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Jego celem jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów szkół podstawowych poprzez doświadczanie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców.

Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

W tym roku akcja jest pod hasłem „Nauka to przyszłość”. Program ma zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy w takich dziedzinach, jak energia, ekologia, transport oraz technologie przyszłości. Uczniowie poznają kolejnych czterech naukowców – Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha.

Program podzielony jest na 4 etapy, każdy jest poświęcony innemu zagadnieniu: energia, ekologia, transport przyszłości i świat wirtualny. Agenci z Piątki są już prawie na ukończeniu 1 etapu. Podczas zajęć dowiedzieli się m.in. skąd się bierze energia, wytworzyli prąd za pomocą owoców i warzyw oraz pomogli Ignacemu, który utkną w przyszłości.  Za pomocą paneli słonecznych wytworzyli energię, dzięki temu Ignacy mógł naprawić popsuty wehikuł czasu. Kolejne scenariusze będą się pojawiać co dwa miesiące. W każdym etapie dzieci zbierają punkty za zrealizowane zadania. Czym więcej punktów tym bliżej głównej wygranej. Trzymamy kciuki za małych Agentów z Piątki.

 

Autor: Marzena Majer

 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-11-19 10:57:29
0 Koszyk