Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 16 listopada 2021

Pomożemy. Zadzwoń!

Ręka trzymająca telefon komórkowy

W związku z czwartą falą pandemii COViD i coraz większą liczbą zachorowań, wolontariusze współpracujący z miastem pomogą chorym, samotnym przebywającym na kwarantannie, osobom z niepełnosprawnościami zrobić zakupy, wyprowadzić psa, czy też załatwić sprawy, które wymagają wyjścia z domu. W tym celu Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lesznie uruchomił specjalny nr telefonu: 695 276 780.

Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku od 10 do 18. Możliwa jest realizacja usługi także w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu zakresu pomocy z wolontariuszem. Aby zapewnić bezpieczeństwo osobom objętym pomocą, należy kontaktować się tylko na wskazany numer telefonu.

Dodatkowo Wydziału Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Leszna administruje grupą wolontariuszy na Facebooku pod nazwą SPRAW SPRAWUNKI SENIOROWI. W portalu na bieżąco publikowane są otrzymane wezwania do udzielenia wsparcia. Zgłaszanie chęci do pomocy należy wpisywać jako komentarz pod danym postem. Pomoc wolontariuszy współpracujących z miastem udzielana jest bezpłatnie.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk