Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 07 sierpnia 2019

Pierwsza „PRZEMIANA we-WNĘTRZ-na” za nami!

Zdjęcie, Pierwsza „PRZEMIANA we-WNĘTRZ-na” za nami!

Zakończona została metamorfoza sklepu z galanterią skórzaną przy ul. Leszczyńskich. Po dużej rewolucji lokal zyskał zupełnie nowe oblicze. A wszystko dzięki programowi „PRZEMIANA we-WNĘTRZ-na”, który jest jednym z pomysłów Wydziału Promocji i Rozwoju na konkretne wsparcie dla przedsiębiorców.

W lutym br. miasto ogłosiło konkurs skierowany dla przedsiębiorców prowadzący działalność handlową lub usługową na obszarze rewitalizacji miasta Leszna, zarówno w lokalach prywatnych jak i znajdujących się w zasobach Miejskiego Zakładu Budynków Komunalnych w Lesznie. 11 handlowców w ramach konkursu złożyło propozycję strategii rozwoju działalności, z czego wyłoniono 2 laureatów - sklep z galanterią skórzaną mieszczący się przy ul. Leszczyńskich oraz zakład zegarmistrzowski zlokalizowany przy ul. Wolności.

Nagroda w konkursie to warsztaty z zakresu wykańczania i dekoracji wnętrz oraz warsztaty ze sprzedaży za pomocą prawidłowej ekspozycji towaru, przeprowadzone przez ekspertów na terenie lokalu, w którym przedsiębiorca prowadzi swoją działalność. W warsztatach oprócz właścicielki sklepu – pani Anny Kaczmarek, wzięli udział zainteresowani handlowcy, którzy mogli pogłębić swoją wiedzę m.in. nt. tego jak właściwie zaprezentować towar, jak zaaranżować przestrzeń żeby zachęcić klientów do zakupów. Projekt wnętrza pro bono wykonała architekt wnętrz Magdalena Gałach, członek Komitetu Rewitalizacji, która nadzorowała również prace remontowe obiektu.

Drugi laureat przejdzie metamorfozę jeszcze do końca tego roku. Miasto Leszno na organizację konkursu przeznaczyło łączną kwotę 20.000 zł.

Zachęcamy do odwiedzenia sklepu i zrobienia zakupów!

Opublikował: Izabela Wojciechowska kontakt: iwojciechowska@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-08-08 08:05:38
0 Koszyk