Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 20 kwietnia 2021

Pieniądze na zakup karetki

Szpital w Lesznie z lotu ptaka

Jeszcze w marcu br., Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie zwrócił się do Prezydenta Miasta Leszna z prośbą o wsparcie finansowe lecznicy w zakresie zakupu karetki na potrzeby systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Obecnie w tym systemie w Lesznie jeżdżą 4 karetki: 1 specjalistyczna i 3 podstawowe. Każda ma ponad 5 lat i jest mocno wyeksploatowana. Ambulans zakupiony przez Miasto Leszno w ub. roku, na początku pandemii, użytkowany jest na potrzeby transportu pacjentów z COVID-19 lub podejrzanych o zakażenie SARS-CoV-2 i funkcjonuje poza systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Niejednokrotnie odczuliśmy deficyt ambulansów w Lesznie i regionie – mówi Prezydent Łukasz Borowiak. – W ostatnim czasie, zdecydowanie częściej niż kiedyś, do zdarzeń, w których potrzebna jest pomoc medyczna, dysponowane były zastępy Państwowej Straży Pożarnej czy Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Nie ma nic cenniejszego ponad życie i zdrowie Mieszkańców dlatego, mimo trudnej sytuacji finansowej miasta, będę rekomendował Radnym Rady Miejskiej Leszna przeznaczenie kwoty 400.000 zł na potrzeby leszczyńskiego szpitala.

Według przedstawionych przez dyrekcję szpitala wyliczeń, ambulans z potrzebnym wyposażeniem miałby kosztować ponad 600.000 zł. O tym, czy miasto dofinansuje jego zakup i jaką kwotą, zdecydują radni na najbliższej sesji.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-04-20 07:54:31
0 Koszyk