Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 06 lutego 2019

Nowa skarbnik Leszna

Zdjęcie, Nowa skarbnik Leszna

Grażyna Hałupka będzie nowym skarbnikiem Leszna. Pracę na tym stanowisku rozpocznie 24 lutego. Zastąpi Barbarę Krawiec, która przechodzi na emeryturę.

Na sesji w minionym tygodniu prezydent Leszna, radni oraz współpracownicy dziękowali Barbarze Krawiec za jej zaangażowanie. Ona sama mówiła, że choć zaczynała zawodową karierę w czasach głębokiej komuny, to jej prawdziwym powołaniem była „praca dla samorządu i w samorządzie, w wolnej Polsce”. Przez wiele lat kierowała wydziałem budżetowym Urzędu Miasta Leszna, była skarbnikiem Święciechowy, a od minionej kadencji - skarbnikiem Leszna.

Prezydent Łukasz Borowiak podkreślał fachowość skarbniczki, jej wiedzę i doświadczenie. Mówił też o tym, że współpraca z Barbarą Krawiec czasem była trudna i pełna emocji, ale tak jest w samorządzie, że wiele decyzji jest związanych z ogromnym stresem. O tym wspominała także pani Barbara przepraszając za nerwy, których czasami nie dało się uniknąć.

- Dziękuję za każde dobre słowo, za każdą życzliwą uwagę, za współpracę i pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw - podkreślała Barbara Krawiec. - Odchodzę po przepracowanych 40 latach z poczuciem satysfakcji, zadowolenia i przekonaniem, że zrobiłam tyle, ile mogłam.

Włodarzom miasta i swojej następczyni na stanowisku skarbnika życzyła: - Żeby Leszno pod waszymi rządami bogaciło się i piękniało. Deklarowała też współpracę, jeśli będzie taka potrzeba.

Od samorządowców i współpracowników otrzymała kwiaty i upominki oraz wiele życzeń, w tym przede wszystkim zdrowia.

Jej następczyni Grażyna Hałupka jest związana z Urzędem Miasta od wielu lat. Obecnie kieruje Wydziałem Finansowo-Księgowym. Jako skarbnik miasta będzie też główną księgową urzędu. 

Autor: Lm

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

p.Barbara Krawiec oddaje stanowisko skarbnika miasta Grażynie Hałupce.

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-02-06 07:53:52
0 Koszyk