Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 31 sierpnia 2016

Nie będzie zastawiania garaży

Wjazd na teren garaży zostanie wkrótce zamknięty. W tym miejscu nie będzie już parkingu dla osób przyjeżdżających na zawody żużlowe

Właściciele garaży u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i 55 Pułku Piechoty poskarżyli się miastu, że obce pojazdy blokują im dojazd do obiektów. Największy problem jest podczas zawodów żużlowych.

Budynki są własnością prywatną, natomiast drogi dojazdowe do nich miasto użyczyło użytkownikom garaży. Za wszystko ponoszą opłaty, dlatego zbulwersowała ich sytuacja związana z zastawianiem ich miejsc. Tym bardziej, że dochodziło nawet do napięć między właścicielami garaży a kierowcami, którzy je zastawiali. Dlatego ci pierwsi złożyli skargę do miasta.

Ustaliliśmy, że wjazd na teren garaży zostanie zamknięty dla osób postronnychmówi Jan Szafranek, dyrektor Miejskiego Zakładu Budynków Komunalnych, który zarządza tym miejscem. – Propozycje były dwie: ustawienie szlabanu na pilota lub pachołka na klucz. Zwyciężyła ta druga, tańsza opcja. Każdy użytkownik garażu otrzyma własny klucz.

Teren zostanie zamknięty dla ruchu z zewnątrz prawdopodobnie w połowie września.   

Autor: (luk), Fot. Ł. Domagała

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2016-08-31 10:45:56
0 Koszyk