Nie będzie parkingów przy cmentarzach

Dodano 2020-10-22 08:25:52 Urząd Miasta Leszna nie planuje organizować parkingów przy cmentarzach w dniu 1 listopada 2020 r.

Decyzja o braku parkingu na Al. Konstytucji 3 Maja, przy cmentarzu parafialnym, i przy ul. Osieckiej, przy cmentarzu komunalnym, wynika z obostrzeń sanitarnych, a także z zaleceń zwierzchników diecezji poznańskiej o nieorganizowaniu uroczystych mszy w dniu Wszystkich Świętych. Wszystkie te decyzje mają na celu ograniczenie skupisk ludzkich i, co za tym idzie, zmniejszenie ryzyka zarażenia wirusem SARS-CoV-2.

1 listopada nie będzie w tym roku parkingu na zachodniej nitce Al. Konstytucji 3 Maja, jak to było w latach ubiegłych

mówi Dominik Sadowski, Komendant Straży Miejskiej.

Nie będzie go też przy ul. Osieckiej, ale tam teren, gdzie w latach ubiegłych taki dodatkowy parking był, jest wykoszony i przygotowany pod parkowanie samochodów. Nie zabraknie natomiast patroli Straży Miejskiej przy leszczyńskich nekropoliach, która czuwać będzie nad bezpieczeństwem pieszych i zmotoryzowanych.

Prezydent Łukasz Borowiak dodaje:

Apeluję do Mieszkańców Leszna i okolic, proszę ich, o zachowanie jak największej ostrożności, o unikanie gromadzenia się. Zachęcam, aby na groby bliskich wybierać się już w najbliższych dniach, i aby nie robić tego w wieloosobowych grupach. To nie jest dobry czas na rodzinne spotkania i przemieszczanie się. Dbajmy o siebie wzajemnie i bądźmy odpowiedzialni.