Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 14 marca 2018

Następna gala będzie w ratuszu

Zdjęcie, Następna gala będzie w ratuszu

W poniedziałek wręczono kolejne Leszczyńskie Becikowe. Najmłodszym dzieckiem, które otrzymało finansowe wsparcie od samorządu Leszna, był 3-tygodniowy Antek.

Prezydent Łukasz Borowiak jest ojcem dwóch synów i dobrze rozumie z jak wielką odpowiedzialnością wiąże się posiadanie dzieci. W czasie każdej gali Leszczyńskiego Becikowego dziękuje rodzicom za trud jaki biorą na siebie wychowując małych leszczynian.

W poniedziałkowej uroczystości wręczenia Leszczyńskiego Becikowego uczestniczyło 20 rodzin. Najmłodszym uczestnikiem był Antek, który urodził się 20 lutego 2018 roku. Na gali był z mamą Justyną Witkowską. Antek ma starsze rodzeństwo, 8-letnią siostrę Laurę i 6-letniego brata Kubę.

- Becikowego jeszcze nie wydałam, ale na pewno zostanie przeznaczone na dziecko - mówiła Justyna Witkowska.

Malwina Michalak, mama Maksymiliana urodzonego 19 listopada 2017 roku, też odebrała becikowe, ale już je wydała przeznaczając na podstawowe potrzeby synka.

Justyna Kuśnierek ma plany jak wydać 1000 zł z Leszczyńskiego Becikowego - będzie to większy zakup dla synka Filipa, ale nie chciała zdradzać jaki.

Gale Leszczyńskiego Becikowego od początku odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury. Wczoraj prezydent Łukasz Borowiak zapowiedział, że spotkania z rodzicami zostaną przeniesione do Biblioteki Ratuszowej. Jest to ukłon w stronę rodziców, by ułatwić im dojazd na uroczystość. Na czas gali zostanie im udostępnione miejsce postojowe przy ratuszu.

* * *

Przypomnijmy, że Leszczyńskie Becikowe to jednorazowe świadczenie w wysokości 1000 zł na dziecko. Otrzymują je mieszkańcy Leszna urodzeni po 1 stycznia 2017 roku. Becikowe jest finansowane z budżetu miasta. Rocznie to koszt około 600.000 zł.     

Autor: jrs

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-03-14 07:40:08
0 Koszyk