Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 15 maja 2019

Najstarsza leszczynianka

Zdjęcie, Najstarsza leszczynianka

12 maja urodziny obchodziła najstarsza mieszkanka Leszna Zofia Cukrowicz. Ma 106 lat.

Z tej okazji z życzeniami odwiedzili ją prezydent Łukasz Borowiak, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Malepszy oraz Anna Szymaniak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Do życzeń dołączony był list gratulacyjny i piękny kosz kwiatów.

Zofia Cukrowicz urodziła się w Rawiczu. W Lesznie zamieszkała na stałe w roku 1953, kiedy mąż Stanisław objął stanowisko dyrektora oddziału Herbapolu. Jubilatka całe swoje zawodowe życie związała z handlem. Najpierw prowadziła sklep spożywczo-warzywniczy przy ul. Narutowicza, a później aż do emerytury pawilon handlowy przy ul. 17 Stycznia. Obecnie w tym miejscu znajduje się salon rowerowy. Dochowała się trójki dzieci: Wojciecha, Eugeniusza i Elżbiety.

Na urodzinowym spotkaniu był tort z dedykacją "Najlepsze życzenia z okazji 106 urodzin", którym poczęstowani zostali: jubilatka, goście i członkowie rodziny - syn Eugeniusz z żoną Ireną, córka Elżbieta oraz serdeczna przyjaciółka rodziny, sąsiadka Aleksandra Królikowska. Dostojnej jubilatce odśpiewano również "Jeszcze dłużej niech żyje nam..."

Autor: ed

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-05-15 09:29:29
0 Koszyk