Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 06 października 2021

Miód z leszczyńskiej pasieki

Zdjęcie, Miód z leszczyńskiej pasieki

Czy wiecie, że Leszno ma swoją miejską pasiekę? Znajduje się ona na terenie pracowni ćwiczeń praktycznych Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie.

Pracujące tam pszczoły korzystają z okolicznych ekologicznych upraw i pracowicie (jak to pszczoły) produkują różnego rodzaju miody. Wszystkie te miody – lipowe, rzepakowe, gryczane, wielokwiatowe i wiele innych – można nabyć w Fundacji Zdrowa Natura, która już od lat opiekuje się miejską pasieką. Rozbudowa pasieki była możliwa dzięki dofinansowaniu z inicjatywy lokalnej. Sklep Fundacji przy ul. Kościelnej 3 oferuje miody z leszczyńskiej miejskiej pasieki, a oprócz tego produkty pszczele i inne artykuły, produkowane na bazie naturalnych surowców.

Dlaczego miód jest tak fantastycznym produktem, szczególnie ważnym w dzisiejszych czasach? - Miód to same korzyści dla organizmu. Udowodniono, że spożywanie miodu zwiększa odporność i chroni układ oddechowy przed rozwojem zakażenia. Działa także oczyszczająco na organizm. Ponadto łagodzi skutki stresu. Miód poprawia samopoczucie i nastrój, jest stosowany przy nerwicach, apatii, bezsenności, nadpobudliwości i wyczerpaniu nerwowym.

Wstąp do Fundacji Zdrowa Natura i zobacz, który miód jest dla Ciebie najlepszy!

 

Opublikował: Magdalena Urbaniak kontakt: murbaniak@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-10-06 14:38:35
0 Koszyk