Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 12 stycznia 2018

Ludzie Roku 2017 (zdjęcia)

Zdjęcie, Ludzie Roku 2017 (zdjęcia)

Wyniki plebiscytu Ludzie Roku 2017 organizowanego przez gazetę ABC i portal leszno24.pl są znane od ubiegłego tygodnia, a wczoraj, 11 stycznia, miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom. Uroczystość kameralna, w miłej, przyjacielskiej atmosferze, w leszczyńskim Ratuszu.

Jak podkreślał redaktor naczelny gazety ABC to plebiscyt inny niż wszystkie. Nie trzeba wysyłać kosztownych sms’ów, nie można sobie „kupić” głosów wykupując znaczną część nakładu gazety z odpowiednim kuponem konkursowym. O wyróżnieniach decydują redaktorzy gazety i portalu, co często poprzedzone jest dyskusjami i starannym ważeniem argumentów.

Za 2017 rok wyróżnienia przyznano aż 10 osobom. Są to:

Irena o Kazimierz Jankowiakowie - pasjonaci turystyki, miłośnicy wędrowania. Od 50 lat,  jako Łaziki, oprowadzają innych po okolicy.

Marzena Majer i Tomasz Walenczak - ludzie wielkich serc, społecznicy. Dla nich niemożliwe nie istnieje.

Damian Kenkel i Adam Kenkel - przedsiębiorcy z Krzycka Wielkiego. Rozwijają firmę założoną przez ojca, wspierają tych, którzy w życiu mają pod górkę.

Marta Figielek - szczęśliwa mama "niepełnosprytnej" Asi. Latem razem pojechały w podróż trójkołowcem po Europie.

Kosma Szafraniak - kolarz, maratończyk. W tym roku dokonał rzeczy wielkiej, długiej na 3142 kilometry.

Ziemowit Dobrzycki - lekarz, neurochirurg. U niego na oddziale PACJENT jest najważniejszy.

Bartosz Smektała - żużlowiec Fogo Unii Leszno. W tym sezonie, jako junior, wygrał wszystko co było do wygrania.

Gratulacje wyróżnionym składali nie tylko redaktorzy Antoni Neczyński i Lidia Matuszewska, ale także władze miasta – Prezydent Łukasz Borowiak – i powiatu – Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Nagroda skromna, ale mam nadzieję, że znajdzie honorowe miejsce w Państwa domach – mówił redaktor Neczyński wręczając pięknie oprawioną pierwszą stronę gazety ABC z wynikami plebiscytu i zdjęciami laureatów. Drobne upominki wręczyli również przedstawiciele władz samorządowych.

Na wczorajszym spotkaniu zabrakło doktora Dobrzyckiego. Przeszkodziły mu obowiązki zawodowe. Nie było również Bartka Smektały, który tego dnia zdawał egzaminy zawodowe.


Fot. E. Baldys i UML

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-01-12 10:10:48
0 Koszyk