Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 26 lutego 2020

Lokatorzy kupują mieszkania

Leszno z lotu ptaka

Gwałtownie rośnie liczba chętnych na wykup mieszkania komunalnego. W Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Leszna wydzielono specjalne stanowiska, gdzie załatwia się wnioski o wykup.

Urząd Miasta umożliwił dotychczasowym lokatorom kupno aż tysiąca mieszkań w domach, gdzie są wspólnoty lokatorskie i w kamienicach przeznaczonych do całkowitej prywatyzacji. Na bardzo preferencyjnych warunkach można kupić swoje mieszkanie tylko do końca czerwca. Obecnie można uzyskać aż 85 procent bonifikaty, a płatność można rozłożyć na nisko oprocentowane raty. Potem warunki będą już gorsze.

Właśnie zapowiedź obniżenia bonifikat zachęciła lokatorów do podejmowania decyzji o kupnie. Wszyscy, którzy złożą takie wnioski do końca czerwca, będą korzystali z lepszych warunków, nawet jeśli procedura wykupu nie zostanie zakończona.

W lutym podwoiła się liczba chętnych do wykupu mieszkań w stosunku do miesiąca stycznia. Na korytarzu wydziału niemal zawsze jest ktoś oczekujący na złożenie wniosku.

Procedura kupna nie jest natychmiastowa. Po złożeniu wniosku przez dotychczasowego najemcę, mieszkanie zostanie wycenione przez rzeczoznawcę, potem nastąpi obliczanie należnej bonifikaty. Jest ona uzależniona od okresu zamieszkiwania w danym lokalu, wieku budynku oraz od dochodów nabywcy mieszkania.

Przypominamy, że sprawy związane z kupnem mieszkania załatwia Wydział Gospodarki Nieruchomościami mieszczący się w Lesznie przy Alejach Jana Pawła II nr 21, tel. 65 529 82 12

Autor: an

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-02-26 15:20:10
0 Koszyk