Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 10 stycznia 2020

Kropla wody dla Australii

Zdjęcie, Kropla wody dla Australii

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie jest inicjatorem akcji „Kropla wody dla Australii”. Prezes miejskiej spółki postanowił nie być obojętnym na zatrważające doniesienia napływające z kontynentu kangurów i koala, szybko pozyskał partnerów i wspólnie mobilizują społeczność Leszna do działania i niesienia pomocy.

W ramach akcji powstała specjalna strona na FB (dostępna pod adresem https://www.facebook.com/kroplawodydlaaustralii). Ma służyć do przekazywania bieżących informacji z Australii i komunikowania działań podejmowanych w naszym mieście w zakresie możliwej pomocy. Innym pomysłem na informowanie o problemie i na szukanie wsparcia są ulotki, które dziś wyjdą z drukarni (poniżej, w plikach do pobrania, wersja elektroniczna ulotki). Jeśli wszystko się uda, dostaną je m.in. wolontariusze WOŚP, którzy w niedzielę przemierzać będą ulice Leszna. Ulotki rozdawane będą także na niedzielnym meczu Tęczy Leszno, jednego z pierwszych partnerów MPWiK w akcji „Kropla wody dla Australii”.

Inny partner, Fundacja Arena Świat, utworzył specjalne subkonto, na które można przelewać pieniądze. Całość środków zostanie przekazana na organizacje, które bezpośrednio walczą ze skutkami pożarów w Australii, szczególnie w obszarze środowiska naturalnego i ochrony zwierząt.
Dane do przelewu:
mBank 52 1140 2004 0000 3302 7960 4690
Fundacja Arena i Świat
Leszno, ul. Jasna 7b

Grono partnerów akcji cały czas się poszerza. Ciągle rodzą się też nowe pomysły i okazywane są nowe gesty wsparcia. Zachęcamy do włączenia się w akcję #kroplawodydlaAustralii

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-01-13 10:28:27
0 Koszyk