Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 30 sierpnia 2016

Kamery na Chrobrego i w Parku Jonstona

Zdjęcie, Kamery na Chrobrego i w Parku Jonstona

System monitorowania Leszna wzbogacił się o 9 nowych kamer. Zostały zamontowane na ul. Bolesława Chrobrego i w Parku Jonstona. Ich uruchomienie powinno wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa w tych miejscach.

26 sierpnia br. w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie spotkali się członkowie Zespołu ds. Monitoringu Miasta Leszna, pracownicy Urzędu Miasta w Lesznie oraz przedstawiciele firmy zajmującej się montażem kamer monitoringu na terenie miasta. Spotkanie miało na celu przekazanie 9 nowych kamer i zatwierdzenie poprawności ich montażu oraz funkcjonowania.

Kamery zamówił Urząd Miasta Leszna, ale zaraz po odbiorze system został przekazany policji i w to w Komendzie Miejskiej Policji monitorowany jest obraz z kamer. Wierzymy, że podniesie to poziom bezpieczeństwa, a także powstrzyma wandali przed bezmyślnym niszczeniem miejskiej przestrzeni.

Wybór miejsca montażu kamer nie jest przypadkowy. Zarówno ul. Chrobrego, jak i Park Jonstona przeszły ostatnio metamorfozę. Miejsca te wypiękniały, wzbogaciły się o nowe elementy małej architektury. Niestety, kilkukrotnie już atakowane były przez wandali. Mamy nadzieję, że montaż kamer uchroni te miejsca przed kolejnymi takimi incydentami.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2016-09-02 15:41:05
0 Koszyk