Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 10 kwietnia 2017

IX Leszczyńska Olimpiada Sześciolatków

Zdjęcie, IX Leszczyńska Olimpiada Sześciolatków

Dnia 6 kwietnia (czwartek) na Hali TRAPEZ odbyła się IX Leszczyńska Olimpiada Sześciolatków pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Organizatorem Olimpiady było Przedszkole Miejskie nr 8 im. Czerwonego Kapturka w Lesznie.

Imprezę otworzyła Maria Gbiorczyk - dyrektor przedszkola, która wraz z Piotrem Jóźwiakiem, wiceprezydentem miasta życzyła małym zawodnikom udanej i sportowej rywalizacji. W ceremonii otwarcia uczestniczyli także Lucjan Rosiak, naczelnik Wydziału Edukacji i jego zastępca Ewa Kaźmierczak.

W zmaganiach sportowych wzięło udział 15 leszczyńskich przedszkoli. Najstarsze przedszkolaki rywalizowały w pięciu konkurencjach: bieg na 20 metrów,  skok w dal, rzut woreczkiem do celu, wyścig kelnerów i tor przeszkód. Nad rozgrywkami czuwali  studenci PWSZ w Lesznie z kierunku Wychowanie Fizyczne, którzy pełnili rolę sędziów. Zawody  uatrakcyjniły występy przedszkolnych cheerleaderek.

Pierwsze miejsce zajęło Przedszkole Miejskie nr 13, drugie Przedszkole Miejskie nr 10, trzecie miejsce wywalczyło Przedszkole Miejskie nr 8. Na zakończenie imprezy zawodniczy otrzymali puchary, dyplomy i medale, z także upominki ufundowane przez pana Mariana Zająca z firmy McDonald.

Nadesłała : Magdalena Samol

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-04-10 13:30:25
0 Koszyk