Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 11 kwietnia 2018

Głosuj na Miejskie anegdoty

Zdjęcie, Głosuj na Miejskie anegdoty

Nasza leszczyńska działaczka architektka, Marta Smektała, podjęła inicjatywę zgłoszenia super projektu w konkursie grantowym LECHSTARTER. Projekt "Miejskie anegdoty" przeszedł pozytywnie weryfikację komisji. Teraz przyszedł czas na głosowanie.

Skrócony opis projektu

Miejskie anegdoty to galeria audiowizualna z nagraniami wspomnień mieszkańców związanych z obiektami lub miejscami zlokalizowanymi na leszczyńskiej starówce. Projekt składa się z rozproszonych w centrum Leszna instalacji, które zbudowane są z wizjera ze starą fotografią opisywanego miejsca (np. park, kamienica, kino) oraz słuchawki lub głośnika, przez które można odsłuchać nagrania. Cały ten zestaw tworzy mebel w przestrzeni publicznej, przy którym można zatrzymać się i na chwilę w wyobraźni przenieść się w minioną rzeczywistość zbudowaną z prywatnych historii odnoszących się do danej przestrzeni. Nagrania zawierają personalne wspomnienia, które mają pokazać jak miejsca publiczne są zapamiętane w indywidualnych doświadczeniach, jak zbudowały tożsamość miejsca, jakim zmianom uległa przestrzeń publiczna, jaką wartość miała kiedyś, czym jest teraz, jak może się odmienić w procesie rewitalizacji lub zainspirować, w szczególności młodych mieszkańców, do samodzielnego przeformowania.

źródło: www.lechstarter.urbanforms.org

Głosowanie

Nie zawiedźmy Marty i naszego miasta. Pokażmy jak Leszno potrafi się zmobilizować!
Wystarczy kliknąć „oddaj głos”, zalogować/zarejestrować się, podać: imię, nazwisko, adres mailowy. Z każdego adresu mailowego można głosować raz dziennie. Głosowanie trwa do 17 maja.

Adres internetowy, pod którym znajduje się leszczyński projekt: www.lechstarter.urbanforms.org/projekty/R-0317-C7095E

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-04-12 11:14:14
0 Koszyk