Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 09 października 2020

Fundusz Wsparcia Kultury

Zdjęcie, Fundusz Wsparcia Kultury

Ruszył długo oczekiwany Fundusz Wsparcia Kultury, czyli pomoc finansowa ze strony polskiego rządu kierowana do sektora kultury. Jego budżet to 400 mln zł, a do wsparcia uprawnione są samorządowe instytucje artystyczne, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy prowadzący działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki i tańca.

Celem Funduszu jest zapewnienie stabilnego funkcjonowania instytucji i utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia w sektorze kultury. Rekompensata będzie dotyczyła utraconych – z powodu epidemii – przychodów w okresie od 12 marca do 31 grudnia br. MKiDN przekazało, że poziom wnioskowanej rekompensaty jest obliczany na podstawie danych statystycznych za rok 2019. O środki będzie można wnioskować do 21 października.

Wsparcie będzie można przeznaczyć na tzw. koszty kwalifikowalne - m.in.: wynajem nieruchomości czy też koszty podróży i materiałów bezpośrednio związanych z działaniem artystycznym. W ramach dofinansowania rozliczyć będzie można też koszty personelu pracującego na rzecz instytucji kulturalnej, jak również organizacji spektakli i koncertów.

Dla organizacji pozarządowych

Dla samorządowych instytucji artystycznych

Dla przedsiębiorców

Wnioski można składać:

https://fwk.witkac.pl/strona 

https://www.gov.pl/web/kultura/fundusz-wsparcia-kultury

Źródło: www.gov.pl 

 

 

 

 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-10-12 12:37:20
0 Koszyk