Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 20 września 2021

Dzień Przedszkolaka

Zdjęcie, Dzień Przedszkolaka

Do leszczyńskich przedszkoli chodzi w sumie 2780 dzieci. 20 września to dla nich wszystkich ważna data, ponieważ tego dnia obchodzą swoje święto – Dzień Przedszkolaka. Przedszkola organizują z tej okazji wiele atrakcji i wspaniałych zabaw. My przygotowaliśmy kilka informacji liczbowych.

W Lesznie jest łącznie 30 przedszkoli. Wśród nich 15 to przedszkola miejskie, 4 to przedszkola publiczne, 9 jest niepublicznych, a pozostałe 2 to punkty przedszkolne, czyli placówki, w których liczba dzieci nie może przekroczyć 25. Spośród wszystkich 2780 dzieci chodzących do przedszkoli, 675 to sześciolatki. Reszta to dzieci młodsze.

Warto zaznaczyć, że w Lesznie nie ma problemu z dostępnością opieki przedszkolnej. Dla każdego chętnego malucha w wieku przedszkolnym znajdzie się miejsce. Dzięki temu rodzicom z pewnością łatwiej pogodzić obowiązki zawodowe i osobiste, a ich pociechy mają szansę rozpocząć ważny i ekscytujący etap edukacji, a także zyskać kolejną okazję do świętowania, czyli Dzień Przedszkolaka.

Wszystkim maluchom życzymy dzisiaj, aby każdego dnia czerpały radość z bycia przedszkolakiem.

Opublikował: Anna Krzewina-Woźniak kontakt: akrzewina-wozniak@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-09-20 15:31:24
0 Koszyk