Dzień Edukacji Narodowej

Dodano 2020-10-13 13:53:34 Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielkom i Nauczycielom przekazujemy serdeczne życzenia i podziękowania. Specjalny list do Nauczycielek i nauczycieli wystosował również Prezydent Łukasz Borowiak.

Oto jego treść:

Panie i Panowie
Nauczycielki i Nauczyciele

„Zawsze takie będą Rzeczypospolite,
jakie ich młodzieży chowanie.”

Jan Zamoyski

Szanowni Państwo,

rola edukacji w historii naszego narodu jest niemożliwa do przecenienia. Szkoły, były od zawsze miejscem, gdzie uczono nie tylko konkretnych umiejętności, ale również, a może przede wszystkim postaw pełnych patriotyzmu i miłości dla ojczyzny. Szkoła to jednak nie tylko budynek, a przede wszystkim pełni oddania dla ciężkiej pracy ludzie – nauczyciele. To właśnie oni kształcą w młodych, żądnych wiedzy uczniach, konkretne postawy i umiejętności. Poprzez swoją pracę, często bardzo trudną, starają się wyposażyć ich w wiedzę i w umiejętności praktycznego jej wykorzystania, tak by później potrafili oni w ważnych życiowych momentach podejmować słuszne decyzje.

W dzisiejszych czasach takie postawy wydają się to być szczególnie ważne - rola kształcenia wyraźnie wzrasta, a młodzież chce pogłębiać swoją wiedzę. Pęd do jej zdobywania staje się swoistym signum temporis pierwszej połowy XXI wieku.

Szanowni Państwo, mam świadomość ogromnej roli, jaką edukacja odgrywa w dzisiejszym świecie. Dlatego wspólnie z Radnymi Rady Miejskiej Leszna robimy wiele, by ranga naszego miasta, jako lokalnego centrum edukacyjnego z roku na rok wzrastała. Utrzymanie tego wysokiego poziomu możliwe jest tylko w oparciu o dobrą kadrę nauczycielską, dlatego dzisiaj, z okazji Państwa święta, chciałbym życzyć Wam wszystkim zadowolenia i satysfakcji z dobrze spełnianych obowiązków. Państwo, swoją codzienną pracą kształtujecie, nie tylko umysły młodych ludzi, ale przede wszystkim przyszłość nas wszystkich.

Dziękując za trud, życzę wszystkim zawodowego spełnienia.

Pliki do pobrania