Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 10 lipca 2019

Działkowcy mogą się starać o dotacje z miasta

Zdjęcie, Działkowcy mogą się starać o dotacje z miasta

Rodzinne Ogrody Działkowe, znajdujące się na terenie Leszna, będą mogły składać wnioski do samorządu o dotacje na budowę lub modernizację infrastruktury ogrodowej. Taką decyzję podjęli radni na wniosek prezydenta miasta.

Do tej pory działkowcy nie korzystali z dofinansowania miasta, bo nie było takich możliwości prawnych. Teraz to się zmieni, bo na ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę, w której regulują sprawy dotacji.

- Dotacje można będzie otrzymać na budowę lub modernizację infrastruktury ogrodowej, jeśli dzięki temu działkowcy będą mieć lepsze warunki korzystania z Rodzinnego Ogrodu Działkowego albo zwiększy się dostępność społeczności lokalnej do ROD - mówi Anna Poloch, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Lesznie.

Pieniądze z miasta mogą być wydane m.in. na utwardzenie dróg na działkach, budowę czy remont budynków, świetlic, placów zabaw. Koszty tych modernizacji często przewyższają możliwości finansowe ROD, dlatego miasto chce działkowcom pomóc.

Z wnioskiem o dofinansowanie może wystąpić stowarzyszenie ogrodowe prowadzące Rodzinny Ogród Działkowy. Wnioski można będzie składać co roku od 1 marca do 30 kwietnia. W tym roku, wyjątkowo do 30 sierpnia, bo uchwała została przyjęta dopiero w czerwcu.

Wysokość dofinansowania to 70 procent kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 10.000 zł. Zadanie musi być wykonane w tym samym roku, w którym ROD otrzyma dotację, w terminie do 30 listopada. O dotację można się będzie ubiegać raz na dwa lata.

Uchwała radnych określa szczegółowy regulamin przyznawania dotacji dla działkowców oraz precyzuje, jakie dane muszą się znaleźć we wniosku.

Autor: lm

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-07-12 14:37:39
0 Koszyk