Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 06 października 2021

Chodnik z nową nawierzchnią

Wyremontowany chodnik przy ul. Szczepanowskiego

5 października zakończono roboty budowlane związane z wymianą nawierzchni chodnika przy ulicy Stanisława Szczepanowskiego w Lesznie. To część projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego 2020 pn.: „Poprawiamy bezpieczeństwo na Zatorzu".

Nową nawierzchnię uzyskał chodnik przy ul. Stanisława Szczepanowskiego na odcinku od ulicy Święciechowskiej do ul. Andrzeja Krzyckiego.

Prace budowlane wykonała firma Kompleksowe Roboty Ziemne i Ogólnobudowlane Michał Smektała z siedzibą w Święciechowie. W zakres robót wchodziło:

  • wykonanie korytowania,
  • regulacja wysokościowa istniejących urządzeń infrastruktury technicznej,
  • wbudowanie krawężników i obrzeży chodnikowych,
  • wykonanie z drobnowymiarowych elementów betonowych warstw konstrukcyjnych nawierzchni chodnika oraz zjazdów,
  • wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
  • wykonanie poboczy i zieleni.

Wartość odebranych robót wynosi 117 261,31 zł brutto.

Aktualizacja z 08.10.2021

Powyższy artykuł pragniemy uzupełnić o informacje przesłane przez Prezesa MPWiK, bo to przedsiębiorstwo także dokonało inwestycji w tym miejscu.

Prezes Rafał Zalesiński dodaje, że ten odcinek ul. Szczepanowskiego na leszczyńskim Zatorzu zyskał także nową sieć wodociągową. Ze względu na bardzo wysoką kwotę oferty w postępowaniu przetargowym podaną przez zewnętrzną firmę wykonawczą i pilny termin realizacji zadania, modernizacji podjął się Dział Eksploatacji Wodociągi Leszczyńskie. Przy udziale firmy NAVI EXPERT (wykonanie przewiertu sieci wodociągowej i kilku przyłączy) pracownicy Działu Eksploatacji dokonali wymiany rurociągu sieciowego wraz z przebudową 2 hydrantów oraz węzłów sieci wodociągowej. Dodatkowo wymieniono wszystkie przyłącza wodociągowe do granicy posesji.

Udało się więc przy okazji realizacji tego zadania zaoszczędzić sporo pieniędzy, a cieszy także fakt modernizacji kolejnych odcinków sieci wodociągowej na terenie Miasta Leszna.

Prezes MPWiK chciałby podziękować pracownikom zaangażowanym w realizację tej inwestycji. 

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-10-08 09:27:21
0 Koszyk