Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 02 stycznia 2018

Basen Akwawit zamknięty

Zdjęcie, Basen Akwawit zamknięty

Prezentujemy oświadczenie Prezydenta Miasta Leszna, Łukasza Borowiaka, w sprawie zamknięcia pływalni Akwawit.

Władze Miasta Leszna z przykrością przyjęły do wiadomości informację o zamknięciu basenu należącego do Centrum Konferencji i Rekreacji AKWAWIT. Mimo licznych rozmów i wielu różnorodnych propozycji składanych przez włodarzy miasta niestety nie udało się dojść do porozumienia.

Miasto Leszno bardzo starało się pomóc CKiR Akwawit w rozwiązaniu trudnej sytuacji ekonomicznej biorąc pod uwagę popularność basenu i liczbę mieszkańców Leszna i okolic, którzy z niego korzystają. Niestety pierwsza złożona propozycja, czyli przejęcie wyodrębnionego basenu, została odrzucona przez władze spółki. Także kolejne propozycje miasta nie znalazły ich akceptacji. Również ostateczna oferta władz Leszna, aby wykupić od CKiR Akwawit usługi o rocznej wartości 200 tys. zł i dodatkowo zwolnić podmiot z podatku od nieruchomości nie została przyjęta. Oczekiwania właścicieli spółki były dużo wyższe i nie mieściły się w finansowym zakresie Miasta Leszna.

Jest nam niezmiennie przykro, że obiekt, który 25 lat temu był wizytówką Leszna i rozsławiał je na całą Polskę będąc pierwszym tego typu kompleksem basenowym w naszym kraju, został zamknięty z dniem 01 stycznia 2018 roku. Zapewniamy, że dołożyliśmy wszelkich starań i wykazaliśmy się dużą determinacją oraz otwartością, aby nie dopuścić do takiej sytuacji. Basen należy jednak do prywatnej firmy i to autonomiczna decyzja jej władz, aby zamknąć ten piękny rozdział historii ich działalności.

 

Łukasz Borowiak

Prezydent Miasta Leszna

 

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-01-02 15:35:51
0 Koszyk