Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 12 stycznia 2022

Awans leszczyńskich szkół

Grafika ze zdjęciem trzech leszczyńskich szkół

Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników „Perspektywy 2022” wyłonił najlepsze szkoły średnie w Polsce. W najnowszym zestawieniu, w skali województwa, w pierwszej setce pojawiły się trzy leszczyńskie szkoły średnie, które zanotowały znaczny wzrost w rankingu.

Na 12 miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Międzynarodowymi awansując z 96 miejsca w roku 2021. Duży skok zanotowało I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich, które z miejsca 225 wskoczyło na 20 pozycję w klasyfikacji. Debiutem może się pochwalić III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, które uplasowało się na 93 miejscu.

Z leszczyńskich techników najwyżej sklasyfikowano Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych - 33. miejsce w Wielkopolsce i 423. w kraju. Tuż za nim są Technikum nr 2 przy ZST CKZiU, Technikum nr 5 przy ZSE-T i Technikum nr 3 przy ZSR-B - odpowiednio 35, 36 i 39 miejsce w Wielkopolsce.

Miesięcznik „Perspektywy” po raz dwudziesty czwarty przygotował ranking według tych samych kryteriów. Pod uwagę brano przede wszystkim wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz sukcesy uczniów na olimpiadach.

Pełne dane znajdują się na stronie „Perspektyw” https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings 

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk