Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 15 listopada 2021

Automatyczna samojezdna myjnia dla autobusów MZK

Zdjęcie, Automatyczna samojezdna myjnia dla autobusów MZK

Od września br. na terenie siedziby Miejskiego Zakładu Komunikacji w Lesznie trwa realizacja zadania pn.: ”Dostawa automatycznej samojezdnej myjni dla autobusów MZK w Lesznie”.

Warta 3.554.700,00 zł inwestycja obejmuje dostawę, montaż oraz uruchomienie samojezdnej automatycznej myjni autobusowej wraz z wybudowaniem stalowej jednonawowej hali z przybudówką, w której docelowo ma znaleźć się myjnia. W hali zaprojektowano w pełni zautomatyzowane stanowisko mycia autobusów, natomiast w przybudówce mają znaleźć się dwa pomieszczenia techniczne, w tym jedno jako pomieszczenie magazynowe do przechowywania środków chemicznych do mycia autobusów, a drugie jako zaplecze techniczne dla portalu myjącego. Na wyposażenie myjni będą się składać m. in. 2 szczotki pionowe oraz 1 szczotka pozioma, które pozwolą na dokładne mycie powierzchni bocznych, przodu, tyłu i dachu pojazdu. Technologia myjni daje możliwość odzyskiwania wody za pośrednictwem hydrocyklonów i generatora ozonu.

Aktualnie trwają roboty konstrukcyjne budynku myjni. Zakończenie robót planowane jest na koniec lutego 2022 r.

Powyższe zadanie realizowane jest przez firmę Sosnowski Sp. z o.o. Sp. k. w ramach większego projektu ”Inwestycje Miasta Leszna wspierające strategie niskoemisyjne” dofinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk