Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 20 czerwca 2022

Antidotum Airshow Leszno 2022 za nami (zdjęcia)

Antidotum Airshow Leszno 2022

Dwudniowy podniebny spektakl za nami. Na niebie można było podziwiać akrobacje samolotowe solistów i grup pokazowych, odrzutowce i śmigłowce polskich i zagranicznych sił powietrznych, pokazy szybowcowe, paralotnie, motoparalotnie i wiele, wiele więcej.

Pokazy w Lesznie to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza najciekawszych imprez lotniczych w Polsce i w Europie. I tym razem Spółka Lotnisko Leszno przygotowała wyjątkowe widowisko. Tradycyjnie nie zabrakło pokazów nocnych z muzyką na żywo i dużą dawką pirotechniki. 17 i 18 czerwca zaprezentowały sie takie formacje jak: Eurofighter Typhoon, Super Puma Display Team, North American Rockwell OV-10 Bronco, Aero L-29 Delfín, Pilatus PC-9M Hudournik, W-3A Sokół, F16 Tiger Demo Team,  C130 Hercules, M28 Skytruck, Mi-17, Chance Vought F4u-4 Corsair, Bell Cobra 209/AH-1F, Łukasz Czepiela (Edge 540), The Flying Bulls Aerobatic Team (4 x XtremeAir XA42), North American T-28 „Trojan”, Glider FX, Yak-3, Aerosparx, Flying Dragons, Marek Choim, BushCat Budujemy Samolot, Sky Magic, Obornickie Motolotnie, Luca Baumann, Fly2Live, Johannes “Blacky” Schwarz, Lisunov Li-2, Bo-105, Cessna 337 Skymaster „PUSH PULL”, ORLEN Grupa Akrobacyjna ŻELAZNY, Carbon Cub Łukasz Czepiela, Lim-2, Beech C45H Expeditor.

Była to trzecia edycja Antidotum Airshow Leszno (wcześniejsze edycje odbywały się pod nazwą Piknik Szybowcowy). Na profilu Lotniska na facebooku, organizatorzy podsumowali tegoroczną edycję słowami:

Dziękujemy za wszystkie Wasze ciepłe słowa. Wiedzcie, że są dla nas niebywałym wsparciem i dają nam taaaaaaak dużo energii i wsparcia, że ciężko to oddać słowami...
Dziękuje tym, którzy byli z nami pierwszy raz, dziękujemy tym co wracają i opowiadają o nas dalej. Bez Was nie zrobiłbyśmy nic a nic! 
Już dziś wieczorem udostępnimy przyszłoroczne wydarzenie i mamy wielką nadzieję, że wpiszecie w kalendarze, by znów podzielić się z nami Antidotum!

Opublikował: Paulina Janowicz kontakt: pjanowicz@leszno.pl ostatnia zmiana: 2022-06-23 08:17:37
0 Koszyk