Antidotum Airshow Leszno 2022 za nami (zdjęcia)

Dodano 2022-06-20 11:25:24 Dwudniowy podniebny spektakl za nami. Na niebie można było podziwiać akrobacje samolotowe solistów i grup pokazowych, odrzutowce i śmigłowce polskich i zagranicznych sił powietrznych, pokazy szybowcowe, paralotnie, motoparalotnie i wiele, wiele więcej.

Pokazy w Lesznie to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza najciekawszych imprez lotniczych w Polsce i w Europie. I tym razem Spółka Lotnisko Leszno przygotowała wyjątkowe widowisko. Tradycyjnie nie zabrakło pokazów nocnych z muzyką na żywo i dużą dawką pirotechniki. 17 i 18 czerwca zaprezentowały sie takie formacje jak: Eurofighter Typhoon, Super Puma Display Team, North American Rockwell OV-10 Bronco, Aero L-29 Delfín, Pilatus PC-9M Hudournik, W-3A Sokół, F16 Tiger Demo Team,  C130 Hercules, M28 Skytruck, Mi-17, Chance Vought F4u-4 Corsair, Bell Cobra 209/AH-1F, Łukasz Czepiela (Edge 540), The Flying Bulls Aerobatic Team (4 x XtremeAir XA42), North American T-28 „Trojan”, Glider FX, Yak-3, Aerosparx, Flying Dragons, Marek Choim, BushCat Budujemy Samolot, Sky Magic, Obornickie Motolotnie, Luca Baumann, Fly2Live, Johannes “Blacky” Schwarz, Lisunov Li-2, Bo-105, Cessna 337 Skymaster „PUSH PULL”, ORLEN Grupa Akrobacyjna ŻELAZNY, Carbon Cub Łukasz Czepiela, Lim-2, Beech C45H Expeditor.

Była to trzecia edycja Antidotum Airshow Leszno (wcześniejsze edycje odbywały się pod nazwą Piknik Szybowcowy). Na profilu Lotniska na facebooku, organizatorzy podsumowali tegoroczną edycję słowami:

Dziękujemy za wszystkie Wasze ciepłe słowa. Wiedzcie, że są dla nas niebywałym wsparciem i dają nam taaaaaaak dużo energii i wsparcia, że ciężko to oddać słowami...
Dziękuje tym, którzy byli z nami pierwszy raz, dziękujemy tym co wracają i opowiadają o nas dalej. Bez Was nie zrobiłbyśmy nic a nic! 
Już dziś wieczorem udostępnimy przyszłoroczne wydarzenie i mamy wielką nadzieję, że wpiszecie w kalendarze, by znów podzielić się z nami Antidotum!