Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 27 listopada 2020

Anioły nad Rynkiem

iluminacje świąteczne

Rozpoczął się montaż iluminacji świątecznych. Oprócz tych dobrze znanych, pojawi się też zupełnie nowa ozdoba: anioły nad leszczyńskim Rynkiem.

Tegoroczna oprawa Świąt Bożego Narodzenia składać się będzie z dekoracji, które już są w posiadaniu Miasta Leszna. Elementy oświetlenia świątecznego częściowo zostały już zamontowane w centrum miasta. To między innymi przewieszki, sufity świetlne i kule 3D w centrum miasta. Kule świetlne i inne ozdoby zamontowane będą także na ul. Dworcowej i Rondzie Zatorze. Ulice Chrobrego ozdobią natomiast nasłupowe gwiazdy świetlne. Tradycyjnie Rynek ozdobią lampki na drzewach, a kurtyny świetlne - Al. Krasińskiego. Te elementy nie były zdejmowane po poprzednich świętach, dzięki czemu udało się zaoszczędzić pieniądze na ich demontażu oraz ponownym montażu.

Wkrótce na Rynku stanie też żywa choinka, podarowana, już tradycyjnie, przez jednego z mieszkańców. Jarmark świąteczny, z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, nie odbędzie się.
 
Natomiast Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto złożyło bardzo ciekawą inicjatywę lokalną. Zgodnie z pomysłem autorów powstanie instalacja polegająca na zamontowaniu linek z ruchomymi aniołami nad rynkiem. Premiera wydarzenia ma być połączona z ustawieniem choinki na rynku oraz uruchomieniem świątecznej iluminacji w dniu 4 grudnia. Wnętrze wieży ratuszowej i dzwony zostaną podświetlone. Na jednej ze ścian ratusza wyświetlone zostaną ruchome elementy dekoracyjne o świątecznym charakterze. Uruchomienie instalacji ma być połączone ze świątecznym muzykowaniem. Występować mają lokalni muzycy – dodatkową atrakcją ma być pokaz grupy Fire Show z Młodzieżowego Centrum Profilaktyki Alternatywa w Lesznie. Wydarzenie zostanie nagrane i udostępnione na miejskich stronach internetowych i portalach społecznościowych.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk