Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 03 grudnia 2020

Anioły, muzyka i ognie

Świąteczne dekoracje w okolicach Rynku

W piątek kilkanaście minut po godzinie 16 rozbłyśnie choinka oraz świąteczna iluminacja, a nad rynkiem uniosą się pierwsze anioły. Leszczyńscy muzycy zagrają kilka świątecznych utworów, grupa Fire Show zatańczy z ogniami, a na ratuszu pojawią się świetlne dekoracje.

W tym szczególnym roku wszystkim potrzeba nadziei, dobra, radości. Ich symbolem niech dla Mieszkańców Leszna będą właśnie anioły. W kolejnych dniach grudnia będzie ich nad rynkiem przybywać, aż wreszcie swoimi skrzydłami otoczą ratusz. Podświetlone zostanie wnętrze wieży i dzwony, ponownie zatańczymy z ogniami i zagramy kolędy, a ratusz i rynek będą nabierały coraz bardziej świątecznego charakteru.

Pandemia zmusza nas do izolacji, ograniczania spotkań, zachowania dystansu, dlatego też nie chcemy kumulować wydarzeń jednego dnia. Rozłożymy je na cały okres przedświąteczny, a zwieńczeniem przesłania nadziei i dobra niech będzie Wigilia dla osób samotnych i bezdomnych, która w tym roku zostanie zorganizowana właśnie na leszczyńskim rynku.

Zachęcamy do śledzenia miejskich stron internetowych, FB, TT, Instagrama, na których będą zamieszczane będą zapowiedzi tego, co się będzie działo oraz relacje z wszystkich wydarzeń.

 

Zadanie jest realizowane przez Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto w ramach inicjatywy lokalnej

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk