Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 08 września 2020

Aktywne Obywatelskie Leszno 2020 - co nas czeka?

Zdjęcie, Aktywne Obywatelskie Leszno 2020 - co nas czeka?

Miasto Leszno zaprasza na VI edycję akcji Aktywne Obywatelskie Leszno! Kilkadziesiąt wydarzeń będzie odbywało się w dniach od 12 do 20 września! W tym roku z powodu pandemii koronowirusa obchody AOL będą odbywały się w nieco zmienionej formie.

W tym roku przez wprowadzone obostrzenia, tydzień AOL prowadzony będzie na mniejszą skalę. Pomimo tego, odbędzie się kilkadziesiąt ciekawych wydarzeń, na które serdecznie Was zapraszamy.

Co czeka nas w ramach Tygodnia Obywatelskiego AOL 2020?

12 września, 11:00 - 14:00, stadion lekkoatletyczny – Mini Piknik AOL połączony z biegiem z okazji 100. rocznicy powrotu Leszna do Macierzy

W biegu weźmie udział 100 biegaczy, każdy z nich będzie miał do pokonania 2020 m. Forma uczestniczenia w biegu będzie dowolna, istnieje możliwość przejścia dystansu tempem spacerowym. Każda forma przemieszczania się na własnych nogach jest dopuszczalna. Imprezie sportowej towarzyszyć będzie mini piknik, na którym duży i mały znajdzie coś dla siebie. Spodziewać się można stoiska gastronomicznego, edukacyjnego czy artystycznego a temu wszystkiemu towarzyszyć będą liczne atrakcje (bańki mydlane, festiwal kolorów, ogromne maskotki itp.). Podczas biegu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla potrzebującej Ani Jeske, która zmaga się z agresywnym chłoniakiem. O oprawę muzyczną zadba: Tommy Gustav rezydent cyklu imprez Taste The Music znany również jako Groove Cocktail. Na bieg obowiązują zapisy! Zapisać się można tutaj. W biegu mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy Leszna!

12 września, 15:00 - 19:00, Zatorze- Rojberkowo - Piknik "Świntowanie po Glancowaniu" Podczas pikniku będzie można włączyć się w liczne gry oraz zabawy związane z gwarą wielkopolską. Liczba miejsc ograniczona!

14 września, 13:00 - 14:00- Szkolenie online "Uzależnienia behawioralne" Podczas szkolenia przedstawione i omówienie będą najczęściej występujące uzależnienia behawioralne takie jak: komputer, internet, gry, hazard, oraz wpływ uzależnienia na funkcjonowanie osoby uzależnionej.

14 – 20 września, 8:00 - 20:00 – Drzwi otwarte w siedzibach Organizacji Pozarządowych Podczas drzwi otwartych będzie można zapoznać się z działającymi na terenie Leszna organizacjami pozarządowymi, jednostkami oraz firmami. Szczegółowy harmonogram dni otwartych dostępny tutaj. Wydarzenia w ramach drzwi otwartych przygotowanych zostało przez lokalne organizacje pozarządowe i leszczyńskie instytucje.

15 września, 7:30 - 15:30 - Wolontariat Prezydenta Po raz kolejny podczas Aktywnego Obywatelskiego Leszna Prezydent Łukasz Borowiak zostanie na jeden dzień wolontariuszem w organizacjach i leszczyńskich instytucjach. Prezydent weźmie urlop i będzie pracował społecznie. Organizacja/instytucja podpisze wcześniej z Prezydentem umowę wolontariatu i ustali zakres zadań do wykonania. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 września. Podmioty zainteresowane pomocą Prezydenta mogą kontaktować się z Biurem Pełnomocnika do Spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi pod numerem telefonu 65 529 54 03 lub mailowo na adres: aol@leszno.pl

16 września, 16:30 - 18:30, ul. Dąbrowskiego 45a – Randki Obywatelskie Spotkanie odbędzie się w godzinach od 16:30 do 18:30 na ul. Dąbrowskiego 45a. Nie planujcie nic na ten czas, dołączcie do nas! Dajcie się zainspirować i poznajcie organizacje, które działają w Lesznie! UWAGA! Z uwagi na COVID obowiązują zapisy! Zapisy przyjmujemy pod nr tel. 65 529 54 03.

17 września, 10:00 - Webinarium nt. aktualnych konkursów dla organizacji pozarządowych Spotkanie odbywać się będzie w formie online, za pośrednictwem platformy internetowej. Podczas spotkania doradczyni omówi aktualnie trwające konkursy oraz zasady aplikowania. Więcej szczegółów oraz link do zapisów zamieszczone zostaną bliżej wydarzenia na stronie www.pisop.org.pl

17 września, 17:00 - 20:00, Park Heermanna - Wieczór poetycki "WIOSNA Z PEGAZEM"- POZA KALENDARZEM Będzie miała miejsce Promocja Zeszytu Literackiego nr 25 pt. „Na krawędzi zamętu”. Rozdawanie regulaminów 38 KONFRONTACJI. Informowanie o kolejnych imprezach LSTK: „Jesień pod Pegazem”, „Festiwal Muzyki Autorskiej i Piosenki Artystycznej”, „Wystawa Konfrontacje 2020 w Galerii w Ratuszu”, „Andrzejki Poetyckie”…

18 września – EKO Leszno Akcja ma na celu popularyzacje działań na rzecz ekologii ochrony środowiska naturalnego. W tym roku czekają nas wydarzenia oraz akcje, które połączą dwa szczytne cele; dbałość o środowisko oraz niesienie pomocy. W ramach tej akcji możecie wziąć udział w wydarzeniach:

  • 9:00 - 13:00 „Pomyśl o przyszłości- posadź drzewo” akcja sadzenia drzewek (Nowy Świat parking).
  • 14:00 - 17:00 Piknik ekologiczny w Parku im. J. Heermanna.
  • 17:00 - 19:00 Żywa lekcja w centrum miasta- spacer po Mini Zoo.

19 września, 9:00 - 14:00, Siedziba Leszczyńskiego Banku Żywności - Szukanie skarbów w zielonych płucach miasta, razem dbamy o naszą planetę. Rywalizacja 3 drużyn w zabawie podchody. Każda z drużyn wystartuje z siedziby stowarzyszenia o godz. 9:00 i będzie miała za zadanie wykonując różne zadania (drużyna otrzyma od organizatorów zaszyfrowaną mapę), które znajdzie w ukrytych miejscach zielonych Miasta Leszna dotrzeć do karczmy Borowej. Na mecie będzie czekało dla uczestników i gości ognisko, napoje oraz wspólna zabawa przy muzyce na bębnach. Drużyna, która odnajdzie wszystkie 10 ukrytych skarbów- zadań (wykona je filmując), dotrze najszybciej do mety i zbierze tz. Odpady otrzyma słodki upominek. Dla utrudnienia każda z drużyn będzie miała za zadanie zebrać najwięcej śmieci znajdujących się w zielonych częściach miasta i na mecie odpowiednio je posegregować.

19 września, 18:00 - 19:30, Aleja Gwiazd Żużla - Ogniste Dźwięki (Aleja Gwiazd Żużla). Relaksacyjny koncert mis tybetańskich i gongów. Uczestnicy koncertu leżąc w wygodnych pozycjach są poddawani „masażowi” dźwiękiem, a każdy fragment ich ciała jest dotknięty przez wibracje i drgania instrumentów. Fire show – pokaz ogniowy, taniec z ogniem.

20 września, 11:00 - 15:00, Schronisko Henrykowo - Zwiedzanie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Henrykowie. Przypominamy, że podczas każdego wydarzenia każdy jest zobowiązany do zasłaniania ust oraz nosa jak i utrzymywania dystansu społecznego (2 m). Bądźcie z nami!

Więcej informacji znajdziesz na: http://ngo.leszno.pl/Aktywne_Obywatelskie_Leszno_2020_-_co_nas_czeka.html

 

 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-09-14 08:08:33
0 Koszyk