Graficzny nagłówek podstrony
Utrudnienia w ruchu 24 stycznia 2019

Zamknięcie przejazdu w ul. Wilkowickiej od 4 lutego

Zdjęcie, Zamknięcie przejazdu w ul. Wilkowickiej od 4 lutego

Przejazd kolejowy w ul. Wilkowickiej będzie zamknięty od 4 lutego br. Tak w przesłanym wczoraj (23 stycznia) do Urzędu Miasta Leszna piśmie informuje firma Torpol S.A., Generalny Wykonawca modernizacji linii kolejowej E 59. Oznacza to rozpoczęcie budowy wiaduktu, bardzo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji, która usprawni komunikację w tym rejonie miasta.

Przejazd kolejowy w ul. Wilkowickiej będzie całkowicie zamknięty dla ruchu. Oznaczo to, że także rowerzyści i piesi będą musieli korzystać z alternatywnych dróg.

Na czas budowy wiaduktu wytyczono objazdy prowadzące: ul. Wilkowicką w kierunku drogi ekspresowej S5, od węzła Święciechowa do węzła Leszno, dalej do węzła Leszno Południe oraz do węzła Dąbcze, a dalej w kierunku Poznania drogą krajową numer 5. Mapa z zaznaczoną trasą objazdu znajduje się poniżej, w plikach do pobrania.

Prace wykonywane są w ramach projektu: „Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E 59, odcinek Leszno – Czempiń”, którego inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 fot. pixabay

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-02-01 14:10:33
0 Koszyk