Graficzny nagłówek podstrony
Utrudnienia w ruchu 17 stycznia 2019

Wkrótce ruszy budowa wiaduktu

Zdjęcie, Wkrótce ruszy budowa wiaduktu

Na przełomie stycznia i lutego br. planowane jest całkowite zamknięcie dla ruchu samochodowego i pieszego przejazdu kolejowego w ciągu ul. Wilkowickiej w Lesznie. To oznacza, że rozpocznie się budowa wiaduktu drogowego nad istniejącymi liniami kolejowymi, który w przyszłości umożliwi bezkolizyjny przejazd nad torami.

Generalny Wykonawca robót, firma Torpol S.A., nie podała jeszcze dokładnej daty zamknięcia przejazdu i wprowadzenia objazdów. Ma to nastąpić w najbliższych dniach.

Na czas budowy wiaduktu wytyczono objazdy prowadzące: ul. Wilkowicką w kierunku drogi ekspresowej S5, od węzła Święciechowa do węzła Leszno, dalej do węzła Leszno Południe oraz do węzła Dąbcze, a dalej w kierunku Poznania drogą krajową numer 5. Mapa z zaznaczoną trasą objazdu znajduje się poniżej, w plikach do pobrania.

Prace wykonywane są w ramach projektu: „Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E 59, odcinek Leszno – Czempiń”, którego inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-01-17 12:43:49
0 Koszyk