Graficzny nagłówek podstrony
Utrudnienia w ruchu 12 listopada 2020

Wiadukt bez utrudnień do wiosny

Zdjęcie, Wiadukt bez utrudnień do wiosny

We wtorek, 10 listopada, wykonawca przebudowy drogi krajowej nr 12 wstrzymał prace na Wiadukcie im. Stefana Grota Roweckiego. Decyzja podyktowana jest aktualnymi warunkami atmosferycznymi.

Prace na wiadukcie przebiegają zgodnie ze złożonym przez wykonawcę harmonogramem. Wykonano m.in. kanały teletechniczne, wymieniono oświetlenie, zmodernizowano poręcze, wykonano nawierzchnie żywiczne na ciągach pieszo-rowerowych, dylatacje i nawierzchnie jezdni na nitce południowej.

Pozostałe prace, w tym prace bitumiczne na nitce północnej wiaduktu, będą kontynuowane (zgodnie z harmonogramem) wiosną 2021 roku. Wstępnie zakładamy, że będzie to marzec 2021 r. Roboty bitumiczne wykonuje się w ściśle określonych warunkach atmosferycznych. W trakcie intensywnych opadów deszczu, przy niskiej temperaturze (+5 st. C lub mniej) i silnym wietrze takich prac się nie wykonuje. Mając na uwadze trwający obecnie okres jesienno-zimowy i aurę występującą w tym czasie, prace zostaną wznowione w okresie wiosennym, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-11-13 16:13:55
0 Koszyk