VII Turniej Przyjaciół Petanque

Dodano 2022-10-14 11:11:20 09.10. br. na bulodromie ,,Linum" przy ul. Holenderskej w Lesznie rozegrano VII Turniej Przyjaciół Petanque im. Tadeusza Sosinskiego. W turnieju wzięło udział 30 dwuosobowych zespołów reprezentujących czołowe kluby naszego kraju zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque.

Po trwającym blisko 7 godzin turnieju bezapelacyjnie pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ,,Dęby Wałbrzych" w składzie Kazimierz Urbaniak, Hubert Maciejewski. Wałbrzyszanie zwyciężyli we wszystkich swoich siedmiu pojedynkach.

II miejsce na podium wywalczyła drużyna reprezentowana przez Krystiana Maćkowiaka z Klubu Petanque Leszczynko i Ryszarda Kowalskiego z KSP Broen Karo Dzierżoniów.
III miejsce zdobył dublet z SKF Sudety Boguszów Gorce w składzie: Sebastian Pawlak, Dawid Matuszewski.

Zawodnicy stojący na podium otrzymali od organizatora imprezy puchary, medale, dyplomy a także nagrody finansowe ufundowane przez Urząd Miasta Leszna. Nagrodę finansową otrzymał także najstarszy zawodnik turnieju - 81 letni Witold Skórnicki z KP Leszczynko.

Najlepszy dublet Klubu Petanque Leszczynko - drużyna Szadoki (Krystyna Żyska, Ryszard Żyski) otrzymał puchary ufundowane przez Zarząd Leszczyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Zielone Światło"
Turniej przebiegał w sportowej rywalizacji, zawodnicy reprezentowali wysoki poziom gry w petanque. Obserwatorem turnieju z ramienia Polskiej Federacji Petanque był Marek Maćkowiak ze Śremu a sędzią głównym zawodów Robert Wielebski z Góry Śląskiej.

Duże zainteresowanie zawodami, dobra atmosfera wśród grających zawodników, sprawna organizacja turnieju wymusza potrzebę kontynuacji zawodów w przeszłym roku.

Organizatorem zawodów był Klub Petanque Leszczynko.

autor: Romuald Ratajczak