Uwaga! Zmiana organizacji ruchu!

Dodano 2022-07-29 13:23:59 Uczulamy kierowców na zmianę organizacji ruchu planowaną na skrzyżowaniu ulic Kiepury, Dekana i Sygietyńskiego, która wejdzie w życie 3 sierpnia br.

Od 3 sierpnia 2022 r. kierowcy jadący od Ronda Mieczysława Opatrnego w kierunku ul. Jana Dekana będą musieli zatrzymać się na skrzyżowaniu z ul. Tadeusza Sygietyńskiego i ustąpić pierwszeństwa przejazdu kierowcom poruszającym się ulicami Jana Dekana i Tadeusza Sygietyńskiego.

Do tej pory główną ulicą była ul. Jana Kiepury i Jana Dekana, a wyjeżdżający z ul. Tadeusza Sygietyńskiego musieli ustąpić pierwszeństwa przejazdu i ocenić odległość od nadjeżdżających pojazdów za pomocą zlokalizowanego tam lustra. Do Urzędu Miasta Leszna docierały sygnały, że nie jest to bezpieczne rozwiązanie, i że lustro w tym miejscu nie spełnia swojej funkcji.

Kwestią tą zajęli się członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu. Zgodnie stwierdzili, że obowiązująca do tej pory organizacja ruchu nie jest w pełni bezpieczna i zaproponowali zmianę opisaną powyżej.