Graficzny nagłówek podstrony
Utrudnienia w ruchu 20 sierpnia 2018

Ulica Słowiańska w przebudowie

Zdjęcie, Ulica Słowiańska w przebudowie

Od 6 sierpnia trwa przebudowa ul. Słowiańskiej w Lesznie. Przypominamy, że ulica jest zamknięta dla ruchu kołowego od ul. Towarowej do Al. Zygmunta Krasińskiego w Lesznie.

W związku z robotami budowlanymi zamknięta dla ruchu kołowego jest odcinek od ul. Towarowej do ul. Klonowicza oraz od ulicy Klonowicza do Al. Zygmunt Krasińskiego. Skrzyżowania z ww. ulicami są czynne z ograniczeniem relacji do przejazdu na wprost. Wjazd na zamkniętą ulicę Słowiańską mają jedynie pojazdy służby miejskich, pojazdy budowy oraz pojazdy zaopatrzenia punktów handlowych zlokalizowanych przy ul. Słowiańskiej. Ruch pieszych prowadzony jest chodnikami naprzemienne północną i południową stroną ulicy.

Zakaz ruchu będzie obowiązywał także rowerzystów. Dojazd z Rynku na Zatorze jest możliwy alternatywną trasą przez Pl. Jana Metziga, ul. Świętokrzyską, ul. gen. Stefana Grota-Roweckego i ul. Tama Kolejowa do przejazdu kolejowego. Na czas przebudowy ul. Słowiańskiej zdemontowanych zostało 16 stojaków rowerowych, które powrócą wraz z zakończeniem inwestycji.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm NODO Sp. z o.o. z Leszna (lider konsorcjum) i PTSH „PRA-MAS” Sp. z o.o z siedzibą w Lesznie, które złożyło najkorzystniejszą ofertę na wykonanie zadania w wysokości 2.654.321,55 zł z 60-miesięczną gwarancją jakości. Przypomnijmy, że Miasto Leszno otrzymało 1 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na to zadanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów przez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Zakończenie przebudowy ulicy Słowiańskiej w Lesznie planowane jest na 15 listopada br.

(zdjęcia: Urząd Miasta Leszna / mapa: UML, podkład © autorzy OpenStreetMap)

Opublikował: Patryk Moryson kontakt: pmoryson@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-08-21 14:39:48
0 Koszyk