Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 30 listopada 2019

Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Bolesława Chrobrego 3A
Data rozpoczęcia: 2019-11-30 10:00
Data zakończenia: 2019-11-30 16:00

Zdjęcie, Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek

Dzień Otwarty Notariatu – w tym roku także w Lesznie. Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek - porozmawiaj o tym z notariuszem. W sobotę, 30 listopada odbędzie się 10. edycja Dnia Otwartego Notariatu, największej akcji edukacyjnej organizowanej przez samorząd notarialny. Tego dnia w 29 miastach Polski, w tym po raz pierwszy w Lesznie ponad 600 notariuszy będzie udzielało wszystkim zainteresowanym bezpłatnych informacji prawnych.

W tym roku Dzień Otwarty Notariatu organizowany jest już po raz dziesiąty. O tym, że akcja samorządu notarialnego jest potrzebna i trafia w potrzeby społeczeństwa, najlepiej świadczy jej popularność – co roku z informacji udzielanych przez notariuszy korzysta kilka tysięcy osób. W tym roku odbędzie się także w Lesznie. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Łukasz Borowiak

W czasie tegorocznej edycji będzie można dowiedzieć się jak bezpiecznie rozporządzać swoim majątkiem i jak we właściwy sposób zadbać o interesy swoje i swoich najbliższych. Notariusze wyjaśnią zainteresowanym, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem – informuje notariusz Agata Laskowska,  koordynatorka akcji w Wielkopolsce.

Spotkania z notariuszami w czasie Dnia Otwartego Notariatu są dobrą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat rodzajów umów pozwalających na bezpieczne dysponowanie swoim życiowym dorobkiem, np. umowy darowizny czy umowy dożywocia, które są bardzo często mylone. Wskażą także na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając przy tym czas i pieniądze (np. sprawy związane z dziedziczeniem lub umowy alimentacyjne).

Notariusze powiedzą także, jak uniknąć czynności niebezpiecznych, które mogą stanowić zagrożenie dla całego naszego majątku (lichwiarskie pożyczki i umowy przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie).

Przedsiębiorców zainteresują informacje o nowych regulacjach związanych z zarządem sukcesyjnym, które w wypadku śmierci przedsiębiorcy bardzo często pozwalają działać dalej firmie i uchronić ją przed bankructwem.

W Miejskim Ośrodku Kultury będzie można porozmawiać z dyżurującymi rejentami o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i należących do kompetencji notariuszy. To także element potrzebnej edukacji prawnej społeczeństwa – mówi notariusz Małgorzata Stawowy, koordynatorka akcji w Lesznie.  

Dzień Otwarty Notariatu odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Bolesława Chrobrego 3A, w sobotę, 30 listopada, w godzinach od. 10.00 do 16.00. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Leszna, Łukasz Borowiak.

Więcej informacji na temat Dnia Otwartego Notariatu na stronie: www.porozmawiajznotariuszem.pl 

Dodatkowe informacje:

Notariusz Małgorzata Stawowy, koordynatorka Dnia Otwartego Notariatu w Lesznie, tel. 65 520 68 69

Notariusz Agata Laskowska, koordynatorka Dnia Otwartego Notariatu Rady Izby Notarialnej w Poznaniu, tel. 607 477 167

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-11-26 14:14:03
0 Koszyk